Як почистити лазер в dvd. Як почистити dvd плеєр.

Якщо ваш DVD-програвач став погано працювати або перестав зчитувати інформацію з диска - можливо, засмітилася головка лазерної лінзи. Перш ніж звертатися в ремонтну майстерню, спробуйте очистити її самостійно.
Вам знадобиться
  • - очищающий dvd-диск;
  • - спеціальна рідина для очищення;
  • - аерозольний балончик зі стисненим повітрям;
  • - ватяні палички;
  • - етиловий спирт;
  • - вода.
Інструкція
1
Прочитайте інструкцію вашого пристрою і з'ясуйте, чи можливе використання спеціального миючого диска. Виберіть, яку саме обробку, сухе або вологе, ви будете використовувати при чищенні головки. Якщо вологу - потрібно спеціальна Стрічка рідина, яка в кількості двох крапель наноситься на диск.
2
Вставте очищуючий диск стрілкою вперед в програвач або привід в комп'ютері. Час роботи дорівнюватиме тривалості програвання спеціально записного на диск треку. Подібний диск можна придбати в спеціалізованому магазині, що займається продажами побутової техніки.
3
сдуйте пил з поверхні лінзи, використовуючи спеціальний аерозольний балончик зі стисненим очищеним повітрям. Тонка пластикова трубочка, що відходить від головки балончика, дозволяє направити потік повітря в потрібне місце.
4
Щоб очистити лазер, направте трубку на лінзу і «подмімо» протягом двох-трьох секунд. Подібні балончики продаються в спеціалізованих магазинах, їх вартість невисока, при цьому вистачає їх надовго. Якщо ви спробуєте видалити пил звичайної пензликом - навряд чи у вас це вийде на всі 100%.
5
Очистіть поверхню лінзи ватяною гігієнічної паличкою, чим тонше вона буде - тим краще. Можна виготовите її самостійно, взявши сірник, оструганной її і намотавши на її кінчик трішки вати. Головне - це не подряпати поверхню призми і постаратися, щоб всередині пристрою не залишилося вати.
6
Декількома акуратними рухами протріть призму. Потім зберіть лазер назад, правильно поєднавши ризики. Якщо забруднення дуже сильне, скористайтеся розбавленим водою етиловим спиртом, у співвідношенні 1: 1.
7
Не виконуйте сильних натискань - так ви можете стерти спеціальний просвітляючий шар, що знаходиться на поверхні лінзи і пошкодити її механізм.
Зверніть увагу
Якщо після проведення вищеперелічених операцій dvd-програвач все одно не працює, найімовірніше, лазерна головка не підлягає відновленню, або ж несправність полягає в іншому.
В DVD- плеєрі , як і в будь-якому іншому електронному пристрої, поступово набирається пил. Вона може заважати роботі вузлів апарату, викликаючи нечітке відтворення дисків. Для очищення програвача від пилу абсолютно не обов'язково нести його в майстерню.
Інструкція
1
Вимкніть плеєр від електромережі. Те ж зробіть і з рештою підключеною до нього апаратурою. Потім від'єднайте від нього всі кабелі, запам'ятовуючи або зарисовуючи, який з них був підключений до якого роз'єму.
2
Постеліть на стіл старі газети.
3
Зніміть програвач з полиці, де він був встановлений, і перенесіть його на газети.
4
Використовуючи викрутку Philips, викрутити всі гвинти, що кріплять кришку, потім складіть їх в таке місце, де вони не загубляться. Якщо гвинти мають різну довжину або форму різьблення, запам'ятайте або замалюйте, який з них був куди ввернуть.
5
Ні в якому разі не торкайтеся до деталей імпульсного блоку живлення. У ньому є електролітичні конденсатори, які ще довго після зняття напруги зберігають небезпечний для життя заряд електрики.
6
Не використовуйте для очистки програвача пилосос - в нього можуть потрапити погано закріплені дрібні деталі (а в плеєрах, зібраних неякісно, буває і так). Скористайтеся для здування пилу ручним велосипедним насосом в металевому корпусі і без шланга, однією рукою при цьому торкаючись корпусу будь-якого роз'єму RCA на апараті. Так ви захистите плеєр від статичної електрики.
7
Не торкайтеся зчитує лінзі ні пальцями, ні тканиною, ні будь-якими іншими предметами. Будь-який дотик миттєво зашкодить її. Неприпустимо використання навіть спеціальних засобів для чищення об'єктивів. Пил з неї тільки здувайте.
8
Зберіть апарат, підключіть його до решти апаратурі, а потім до мережі. Перевірте, як він працює. Якщо зчитування дисків залишилося нестабільним, причиною несправності був не пил.
9
Плеєром, механізм якого вийшов з ладу, можна продовжувати користуватися, якщо у нього є USB-вхід. На ньому можна переглядати фотографії, а іноді відтворювати аудіо- і відеофайли з флешок. Використовувати знімні жорсткі диски можна - апарат може бути миттєво виведений з ладу підвищеним споживаним струмом.