Як перевірити нагрівальний елемент. Як перевірити працездатність тена в пральній машині.

Трубчасті нагрівальні елементи або ТЕНи використовуються в багатьох побутових пристроях. Нерідко користувачі таких пристроїв, що займаються самостійним ремонтом, хочуть з'ясувати, чи справний нагрівальний елемент або він потребує заміни. Для перевірки Тена потрібні мінімальні знання з області фізики і звичайний тестер.
Вам знадобиться
  • - справний нагрівальний елемент;
  • - тестер (омметр);
  • - контрольна лампа.
Інструкція
1
Якщо ви маєте в своєму розпорядженні запасним нагрівальним елементом відповідного типорозміру, використовуйте його, щоб переконатися у справності приладу, встановленого в технічному пристрої. Від'єднайте ТЕН, який потребує перевірки. Підключіть до пристрою завідомо справний нагрівальний елемент. Якщо прилад починає працювати, видаючи потрібні температурні показники, «рідний» ТЕН несправний і підлягає заміні.
2
За відсутності заміни використовуйте для перевірки Тена тестер або контрольну лампу. Від'єднайте термостат і нагрівальний елемент від пристрою, наприклад, від водонагрівача. Підключіть до висновків Тена тестер або контрольну лампу. Якщо лампа загоряється або відхиляється стрілка приладу, то нагрівальний елемент справний.
3
Аналогічним чином перевірте працездатність термостата, до якого підключається нагрівальний елемент. Для перевірки подайте напругу на клеми, до яких кріпиться ТЕН.
4
При наявності в домашньому господарстві омметра перевірте ТЕН на «прозвон». Підключіть висновки приладу до омметру і виміряйте опір. Якщо воно дорівнює нескінченності, це є свідченням можливого обриву. Якщо опір відсутній, то має місце замикання всередині нагрівального елемента.
5
При відсутності контрольних приладів перевірте працездатність нагрівального елемента водонагрівача шляхом короткочасного підключення його до живлення через термостат. Перед перевіркою вийміть елемент з пристрою. Нагрівання до температури 40 градусів повинен відбуватися не більше ніж за 5 секунд.
6
Якщо ви не маєте в своєму розпорядженні необхідними інструментами та досвідом поводження з електрикою, зверніться для перевірки працездатності нагрівального елемента в спеціалізовану майстерню. Також не рекомендується розбирати технічний пристрій для перевірки, якщо на нього поширюються гарантійні вимоги.