Як вирішувати дробу. Як ділити стовпчиком.

Додавання і віднімання дробів стають аналогічні тим же діям над цілими числами тоді, коли дроби мають однакові знаменники. Тому, перш за все, дроби потрібно привести до спільного знаменника. Для здійснення операцій ділення та множення дробів приводити дроби до спільного знаменника не потрібно.
Інструкція
1
Якщо вам необхідно помножити один на одного дробу, вам слід перемножити окремо все числители і окремо все знаменники.
2
Якщо вам потрібно розділити одну дріб на іншу, поміняйте місцями чисельник і знаменник дільника (дроби, на яку ділиться перша дріб), а потім зробите операцію перемноження отриманих дробів (див. Пункт 1).
3
У разі якщо вам необхідно скласти або відняти дроби, вам необхідно для початку дізнатися, чи не мають вони однакові знаменники. Якщо це так, то процедура додавання або віднімання являє собою віднімання або додавання числителей дробів, а знаменник залишається колишнім. Наприклад, 4/5-2/5 = 2/5.
4
Щоб вичитати або додавати дроби з різними знаменниками, необхідно привести їх до спільного знаменника. Як загального знаменника береться спільне кратне знаменників вихідних дробів. Найпростіше його знайти шляхом перемноження знаменників дробів. Зробіть це.
5
домножьте чисельник кожного дробу на знаменники всіх інших дробів.
6
Тепер відніміть або складіть отримані в чисельнику числа, і припише загальний знаменник, отриманий в пункті 4.
Зверніть увагу
Якщо ви маєте справу зі змішаною дробом, перед відніманням приведіть її до неправильного дробу. Для цього уявіть цілу частину у вигляді дробу з таким же знаменником, як у дробової частини (наприклад, 5/5 або 7/7), а потім складіть ці два дроби.