Як відрізнити доброякісну пухлину від злоякісної. Як відрізнити шишку від пухлини.

Рак - це одна з найбільш серйозних хвороб сучасності. Але, на щастя для багатьох людей, далеко не кожну пухлину можна вважати ракової, тобто злоякісної. Серед них є і доброякісні. Як же відрізнити одні від інших?
Інструкція
1
Спочатку розберіться, в чому відмінність між доброякісними і злоякісними пухлинами. У першому випадку новоутворення не має загального негативного впливу на організм людини і може тільки в ряді ситуацій здавлювати окремі органи. У другому ж випадку пухлина може дати метастази, тобто поширитися на сусідні органи і привести до загибелі людини від хвороби.
2
У разі підозри на пухлина в грудях акуратно обмацайте її руками. Доброякісні утворення, наприклад, кісти зазвичай м'які на дотик, а також мають властивості значно змінюватися в розмірах залежно від дня менструального циклу. Дослідження грудей у разі наявності доброякісного новоутворення зазвичай проходить безболісно. У той же час, ракові пухлини зазвичай тверді на дотик, а також часто супроводжуються змінами в лімфовузлах.
3
Для перевірки шкіри на наявність змін уважно розгляньте її. Якщо ви виявили родимку, яка змінила колір, збільшилася в розмірах, і її краї став нерівними, то існує ризик розвитку раку на цьому місці. Хворобливість також може вказувати на небезпеку новоутворення, як і швидкість його розвитку.
4
Для визначення властивостей внутрішніх пухлин зверніть увагу на симптоми. Наявність крові в сечі, різні види кровотечі можуть в ряді випадків вказувати на злоякісну пухлина .
5
Зверніться до лікаря, навіть якщо ви за всіма критеріями впевнені, що у вас розвивається відносно безпечна доброякісна пухлина . По-перше, ваша оцінка буде неточною, оскільки не підкріплена ні аналізами, ані ультразвуковим дослідженням, ні біопсією. По-друге, навіть нешкідливі новоутворення мають властивість періодично перероджуватися. Тому навіть таку пухлина лікар може порекомендувати видалити або лікувати спеціальними препаратами.