Як створити програму на комп'ютер.

Для операційної системи Windows існує величезна кількість програм. Проте, часом користувачеві необхідна настільки специфічна програма, що знайти її в інтернеті не вдається. В цьому випадку можна спробувати написати програму самостійно.
Вам знадобиться
  • Комп'ютер, спеціалізовані програми, підручники, відеокурси.
Інструкція
1
Для написання програми вам знадобиться середу програмування. Однією з найбільш простих в освоєнні та використанні є середа розробки Borland C ++ Builder. Встановивши її на комп'ютер, ви зможете писати програми на мові С ++. Даний мова досить проста в освоєнні і широко використовується програмістами.
2
Запустіть встановлену середу програмування. Перед вами з'явиться форма - заготівля майбутньої програми. Ви можете довільно змінити її розміри відповідно до своїх уявлень про те, як буде виглядати інтерфейс вашої майбутньої програми.
3
Вікно програми передбачає наявність на ній будь-яких елементів - кнопок, віконець, написів і т.д. У верхній частині екрану знаходиться палітра компонентів. Відкриваючи ті чи інші її розділи, додайте на форму (перетягніть мишкою) кнопки та інші потрібні вам компоненти. Ви можете довільно розташовувати їх на формі, змінювати розмір, додавати написи і т.д. Цими діями ви створюєте інтерфейс майбутньої програми - тобто визначаєте її зовнішній вигляд і елементи управління.
4
Натиснувши зелену стрілочку, ви зможете побачити, як виглядатиме ваша програма під час роботи. Але якщо ви спробуєте, наприклад, натиснути якусь кнопку, нічого не відбудеться. Ви створили інтерфейс, але для того, щоб кнопка працювала, необхідно створити для неї обробник подій.
5
Закрийте запущену програму , потім на формі двічі клікніть мишкою кнопку. З'явиться віконце з заготівлею коду - курсор перебуватиме там, де треба вписати конкретну рядок коду, що вказує, що саме має відбуватися при натисканні кнопки. Щоб зрозуміти, що саме слід вписати, зверніться до підручників програмування мовою C ++. Хорошу допомогу також може надати видеокурс роботи з Borland C ++ Builder, де ви на конкретних прикладах створення простих програм зможете оволодіти азами програмування.
6
Створюючи інтерфейс програми, ви приблизно уявляєте, як вона повинна працювати, що повинно відбуватися при натисканні тих чи інших кнопок. Тепер вам треба детально прописати алгоритм її роботи - тобто скласти покрокову схему виконання операцій.
7
Накресліть схему від руки на аркуші паперу, краще вертикально. Окремі блоки виділяйте квадратами, ромбами, кружками, це полегшить створення алгоритму. Стрілками відзначайте переходи від одних блоків до інших. Чим докладніше ви пропишете алгоритм, тим легше вам потім буде перевести його в рядки програмного коду.
8
Створивши алгоритм, приступайте безпосередньо до програмування. Не забувайте прописувати обробку помилок - програма повинна знати, як їй вчинити в разі виникнення тієї чи іншої помилки. Якщо цього не робити, то будь-який збій приведе до появи повідомлення про критичну помилку. Обробка помилок дозволяє виключити такі ситуації.
9
Після того, як програма написана, приступайте до її налагодженні. Процес налагодження полягає в перевірці коректності роботи програми і випробуванні її на «вандалоустойчивость» - ви повинні мучити ваш твір усіма можливими способами, вишукуючи і усуваючи помилки. Програма повинна бути стійка до будь некоректним діям користувача.
10
Налагодження закінчена. Вам залишилося виконати заключну операцію - компіляцію програми, в підсумку ви отримаєте звичний виконуваний файл з розширенням * .exe. Щоб програма запускалася на будь-яких комп'ютер ах без додаткових бібліотек, зніміть в настройках компіляції галочки з «Use dynamic RTL» у властивостях Linker і «Build with runtime packages» у властивостях Packages.