Як визначити порт. Як дізнатися порт мого підключення до вконтакте.

На комп'ютері в будь-який момент працює безліч програм. У тому випадку, якщо програма зв'язується з інтернетом, їй виділяється певний порт. Іноді у користувача виникає необхідність визначити, який порт займає конкретна програма або сервіс.
Інструкція
1
Відкрийте командний рядок: «Пуск - Всі програми - Стандартні - Командний рядок». Введіть команду netstat -aon і натисніть Enter. Ви побачите список існуючих підключень. Подивіться на графу «Локальний адреса» - в ній, в кінці кожного рядка, вказані номери відкритих на вашому комп'ютері порт ів.
2
Щоб дізнатися, яка програма відкриває ці порт и, подивіться на останню графу - «PID». У ній вказані ідентифікатори процесів - тобто їх номери. В тому ж вікні командного рядка введіть команду tasklist і знову натисніть Enter. Перед вами з'явиться вікно зі списком запущених на комп'ютері процесів. Після кожної назви коштує номер, це і є PID. Подивившись в графі «Локальний адреса» PID програми, що відкриває який Вас порт , знайдіть цей ідентифікатор в списку запущених процесів. Тепер по імені процесу ви зможете зрозуміти, яка програма відкриває який Вас порт .
3
В тому випадку, якщо ім'я процесу нічого вам не говорить і ви не знаєте, якою програмою він належить, введіть його в пошуковик - ви отримаєте всю інформацію про даний процесі. Як варіант, скористайтеся програмою AnVir Task Manager - з її допомогою ви зможете відстежити, звідки запускається який Вас процес.
4
Іноді виникає необхідність дізнатися, які порт и відкриті на віддаленому комп'ютері. В цьому випадку використовуйте сканер порт ов - наприклад, Nmap і XSpider. Для сканування вам необхідно знати ip-адреса віддаленого комп'ютера. Введіть його в поле адреси програми, задайте необхідні опції (про них почитайте в інструкції до програми) і запустіть сканування. Після того, як програма закінчить роботу, ви отримаєте інформацію про порт ах, відкритих на віддаленій машині. Найбільш часто виявляються відкриті такі порт и, як порт 21 - ftp, 23 - telnet, 3389 - Remote Desktop ?, 4988 - Radmin і т.д. Закон не забороняє сканування - проте, якщо адміністратор ресурсу помітить сканування, він може заборонити доступ з вашого ip-адреси.
5
Ви можете просканувати і власний комп'ютер, задавши адресу 127.0.0.1. В цьому випадку ви отримаєте всю інформацію про відкриті порт ах, що допоможе вам забезпечити високу ступінь безпеки. Завжди намагайтеся закривати зайві сервіси, що мають доступ до інтернету. У цьому вам може допомогти програма wwdc, здатна закрити деякі вразливі для атаки порт и - зокрема, 445 і 137. Використовуйте її, якщо ви працюєте з Windows XP.