Як модернізувати двигун автомобіля.

Автомобілі середньої цінової категорії рідко можуть повністю задовольнити вимоги прискіпливих автолюбителів, які хочуть отримати від свого залізного коня максимум потужності. Домогтися бажаного ефекту можна за допомогою модернізації двигуна автомобіля.
Вам знадобиться
  • - турбокит;
  • - інструменти;
  • - компресор.
Інструкція
1
Встановіть більш продуктивну модель карбюратора. Цей варіант підходить для авто з карбюраторними двигунами. На заводі зазвичай встановлюють економічні моделі, які покликані мінімально витрачати паливо. Це і заважає двигуну розвивати велику потужність. Правильна настройка карбюратора підвищить потужність силового агрегату на кілька відсотків.
2
Поміняйте програму електронного блоку управління на більш продуктивну. Даний спосіб застосовується на машинах з інжекторними двигунами. Електронна система, яка відповідає за впорскування палива, управляється спеціальною програмою. Ось її і треба замінити. Зараз розроблені більш продуктивні аналоги таких програм абсолютно для будь-якої моделі авто. Пам'ятайте, що дана заміна приведений до підвищення витрати палива.
3
Встановіть компресор або систему турбонаддува. Це вельми кардинальний спосіб, який дозволяє домогтися значного приросту потужності двигуна. Компресор забезпечує кращу тягу на низьких оборотах, а турбіна починає працювати на вищих. В автомобільних магазинах ви зможете знайти турбокита абсолютно для будь-якої машини.
4
Доробіть системи впуску та випуску. Встановлений прямоток не тільки полегшить роботу двигуна, а й надасть вашій машині приємний басовитий звук, який створює враження їзди за кермом гоночного боліда. Збільште обсяг двигуна, розточивши ГБЦ (голівка блоку циліндрів). Таке втручання спричинить заміну поршнів, кілець і маслоз'ємних ковпачків. Поршні найкраще придбати полегшені.
Лада Нива - самий популярний позашляховик в нашій країні. Користується високим попитом, в основному, завдяки своїй ціні і є найдешевшим повнопривідним джипом на російському ринку. Крім низької вартості, має й інші переваги: пристосованість до поганих доріг, до далеких від ідеальних умов експлуатації, невибагливий і надійний при належному догляді. Від більшості існуючих недоліків можна позбутися, провівши модернізацію Ниви своїми руками.
Інструкція
1
Модернізацію почніть з підвіски. Це один із самих нескладних вузлів автомобіля, що легко піддається модернізації в умовах простого гаража. Передні пружини замініть на аналогічні від автомобіля Шевроле-Нива. Це поліпшить характеристики підвіски в бік підвищення комфортабельності. Шини замініть на більш підходящі для умов експлуатації. Це можуть бути або шосейні шини з литими легкосплавними дисками, або шини підвищеної прохідності з позашляховим малюнком протектора. Амортизатори замініть на імпортні газонаповнені.
2
Трансмісію модернізуйте, встановивши більш короткі головні пари від автомобіля ВАЗ-2102. Конструктори встановили на Ниву той двигун, який був у виробництві. Але для повнопривідного автомобіля він слабенький, що призводить до помітного зниження ресурсу мотора. Установка більш коротких головних пар знизить швидкість, але збільшить тяговітость автомобіля. Завдяки цьому знизиться навантаження на силовий агрегат і не дозволить йому зношуватися передчасно. Підшипники в коробці передач і в роздавальної коробці замініть на імпортні - це знизить характерні для Ниви шуми КПП і раздатки.
3
Оснастите кузов захистом. Це особливо актуально для мисливців і рибалок. Для цього виготовте силові бампера. Їх можна зробити з підходящих швелерів або товстих труб. На передньому бампері передбачте площадку кріплення лебідки і приваріть кенгурінг із захисною решіткою для фар. На днище під двигуном встановіть екран для захисту мотора від ударів. Такий же екран (захист) можна поставити під роздавальної коробкою, бензобаком та іншими вразливими агрегатами. На дах встановіть додатковий багажник. Уздовж дверей - силові пороги.
4
Для модернізації кузова оснастите колісні арки пластиковими вставками і проведіть якісну антикорозійну обробку кузовних панелей. Штатна антикорозійна обробка слабка. На кришці капота і його боковинах врежьте додаткові повітрозабірники. Це відчутно поліпшить охолодження двигуна. Така модернізація актуальна не тільки для тих, хто часто їздить по бездоріжжю, але і для міських жителів, дозволяючи уникнути перегріву в спеку, коли машина вимушено стоїть у пробці. Антикрило над багажної дверима дозволить зменшити попадання пилу на скло при їзді по полях.
5
Модернізація двигуна - трудомістка й витратна справа, що вимагає знань і досвіду в його ремонті. В якості легкої модернізації перевірте і загерметизуйте всю електропроводку. Свічки запалювання замініть на більш довговічні імпортні. Для більш глибокої модернізації з метою збільшення потужності мотора проведіть чип-тюнінг (у інжекторного) або проведіть тюнінг карбюратора. Також розточити циліндри і поршні силового агрегату, встановіть тюнінговий распредвал. При грамотному підході двигун не тільки додасть в потужності і крутному моменті, але і стане більш тяговітим в нижньому діапазоні оборотів.
6
Модернізуючи салон, інсталюйте в нього сучасну музичну аудіосистему, виконайте його повну шумо-, вібро-і теплоізоляцію. Модернізуйте систему опалення за допомогою деталей від Шевроле-Ниви. На рульове колесо і сидіння зробіть електропідігрів. Також оснастите електропідігрівом дзеркала заднього виду та склоочисники. Це сильно стане в нагоді в умовах зимової експлуатації Ниви.