Як підвищувати і знижувати напругу. Як підтримувати 220 в.

У Росії переважна частина електроприладів працює від мережі змінного струму напругою 220 вольт. Але в деяких випадках виникає необхідність в підвищенні або зниженні цієї напруги.
Інструкція
1
Якщо вам треба понизити напругу в два рази - наприклад, для живлення зниженою напругою лампи розжарювання, включіть в ланцюг потужний діод. Він зріже одну півхвилю, в результаті напруга складе 110 В. Те, що воно буде постійним, для лампи розжарювання значення не має. Такий спосіб включення корисний там, де потрібна невисоке енергоспоживання і довгий термін служби лампи.
2
Для підвищення напруги використовуйте автотрансформатори. Їх конструкція дозволяє задавати рівень напруги на виході, підвищуючи його в межах 50 вольт. Автотрансформатори зазвичай використовуються в мережах зі зниженим напругою - наприклад, у сільській місцевості, де падіння напруги є досить звичним явищем. За допомогою автотрансформатора можна і знижувати напругу в тих же межах. Але врахуйте, що при великому зниженні або підвищенні напруги автотрансформатори сильно гріються. Використовуючи їх, завжди враховуйте потужність навантаження, на яку вони розраховані.
3
Підтримувати напруга 220 вольт дозволяють стабілізатори напруги. Найчастіше їх використовують при зниженій напрузі, вони здатні підвищувати його на кілька десятків вольт. При включенні стабілізатора не перевищуйте потужність навантаження, на яку він розрахований.
4
Підвищити напругу можна за допомогою помножувача - спеціального пристрою, що складається з діодів і конденсаторів. Подібні умножители застосовуються в ланцюгах харчування анодів кінескопів, підвищуючи напругу приблизно до 25-27 тисяч вольт. Детальніше про помножувачах ви можете прочитати тут: http://radioskot.ru/publ/spravochnik/umnozhitel_naprjazhenija/2-1-0-363.
5
При необхідності підвищити або знизити напругу ви можете намотати саморобний трансформатор. Точні формули його розрахунків досить складні, тому скористайтеся наближеною формулою: n = 50/S, де n - число витків обмотки, що припадають на 1 вольт напруги. S - площа муздрамтеатру. При використанні Ш-образних пластин площа дорівнює добутку ширини середнього язичка пластини на товщину пакета, в сантиметрах.
6
Приклад розрахунку: якщо ширина середнього язичка 4 см, товщина пакета - 5 см, то S = 20. Розділивши 50 на 20, ви отримаєте 2,5 витка на 1 вольт. Тоді первинна обмотка матиме 220 х 2,5 = 550 витків. Якщо у вторинній обмотці вам треба отримати, наприклад, 300 вольт, то для неї знадобиться 750 витків (350 х 2,5). Даний спосіб розрахунку найбільш застосуємо для малопотужних трансформаторів, призначених для харчування радіоелектронної апаратури та інших пристроїв невисокої потужності.
Для того щоб підвищити електричне напруга на ділянці кола, змініть один з декількох параметрів, виляє на нього. Збільште електрорушійну силу джерела струму (ЕРС) або зробіть менше значення опору цієї ділянки ланцюга. Зменшення опору можна домогтися за допомогою зменшення питомої опору провідників, зменшення їх довжини або збільшення площі їх поперечного перерізу. Результат контролюйте за допомогою вольтметра, приєднаного паралельно до даної ділянки ланцюга.
Вам знадобиться
  • вольтметр
Інструкція
1
Збільшення напруги за допомогою ЕДС.Еслі в джерелі струму є можливість регулювання ЕРС за допомогою спеціального регулятора зі значеннями, для того, щоб підвищити напругу на ділянці кола збільшите значення ЕРС джерела струму. У скільки разів відбудеться збільшення ЕРС, у стільки разів збільшиться напруга. Якщо можливості регулювання ЕРС джерела струму немає, підключіть ланцюг до іншого, більш потужного джерела струму, напруга на ділянці кола виросте у стільки разів, у скільки значення ЕРС більш потужного джерела перевищує ЕРС менш потужного.
2
Збільшення напруги зміною опору. Для того щоб підвищити напругу на ділянці кола, зменшіть його опір. У скільки разів знизиться його значення, у стільки разів підвищиться значення напруги. Тому, для того, щоб підняти напругу в електричному ланцюзі в n раз, виконайте одну з наступних операцій.
3
Підберіть такий матеріал провідників, щоб його питомий опір було в n разів нижче, ніж тих які використовуються в даний момент на ділянці кола (питомий опір можна знайти в спеціальних таблицях) .Або зменшите сумарну довжину всіх провідників на ділянці в n раз.І збільште площа поперечного перерізу провідників на ділянці кола в n разів. Для цього підберіть новий провідник, а якщо його немає, до того провіднику, що вже використовувався, паралельно приєднаєте ще n-1 таких же провідників.
4
Якщо немає можливості збільшити напругу за допомогою тільки однієї з цих операцій, застосовуйте їх в комплексі. Наприклад, для того, щоб підняти напругу на ділянці електричного кола в 12 разів, збільшите ЕРС джерела струму в 2 рази, зменшіть довжину провідників в 2 рази і збільшите площа їх поперечного перерізу в 3 рази.