Як скласти режим харчування. допоможіть составітьрежім харчування дитині 6 місяців.

Складання режиму харчування для дітей вимагає особливого підходу. Треба враховувати вік дитини, його зайнятість, особливості розвитку і стан здоров'я. Існують і загальні правила харчування, які сприяють нормальному розвитку молодого організму.
Інструкція
1
Апетит здорову дитину, як правило, стійкий. Починаючи з народження, необхідно прищеплювати маляті правильне ставлення до режиму харчування. Точне його дотримання завжди сприяло нормальному становленню апетиту.
2
Число прийомів їжі в денний час має бути певним, вночі дитина повинна відпочивати. Це правило не стосується грудних дітей. Годувати дитину краще в певні години, не роблячи процес харчування занадто довгим або швидким. Досить 30 хвилин, щоб малюк нормально пообідав або поснідав.
3
Їжі має бути достатньо, щоб дитина наївся. У міру того, як малюк росте, бажано збагачувати його раціон новими продуктами, роблячи меню більш різноманітним.
4
Щоб апетит дитини не порушувався, намагайтеся уникати негативних емоцій під час годування, обстановка повинна бути спокійною. Якщо син чи дочка відмовляється від їжі, не змушуйте його або її їсти насильно. Іноді один пропущений прийом їжі веде до посилення апетиту. Якщо він не відновлюється, ні в якому разі не намагайтеся нагодувати дитину, під впливом силових методів у нього може виробитися стійке порушення апетиту. Краще з'ясувати причину відмови від їжі або звернутися до сімейного лікаря за допомогою.
5
Складаючи режим харчування, рекомендується розподілити добовий раціон таким чином, щоб їжа, багата білками, потрапила в шлунок дитини в першій половині дня. Краще на вечерю приготувати що-небудь з овочів, сиру, картоплі чи яєць. Самим фізіологічним для школярів вважається режим харчування, коли сніданок подається близько 8:00 ранку, обід - приблизно в 12 годин дня, полуденок - до 16.00, а вечеря від 19 до 19.30. Можливі невеликі відхилення від цього часу прийомів їжі. У проміжках краще обійтися без перекусів.
6
Оскільки учні ходять до школи в дві зміни, складати режим їх харчування треба з урахуванням часу занять. Необхідно стежити за тим, щоб діти не купували шкідливих продуктів, наприклад, чіпсів, кока-коли або гамбургерів, і замінювали ними нормальну їжу. Здорове харчування в поєднанні з правильним режимом прийому їжі - основа нормального розвитку дитини.
Чи багато часу люди приділяють правильній організації свого раціону? Досить подивитися на кількість здорових та страждають від різних захворювань шлунково-кишкового тракту людей, щоб переконатися в зворотному. Змінити ж якість свого життя в кращу сторону можливо - для цього слід лише внести корективи в харчування. А почати необхідно з складання плану .
Інструкція
1
Хоча б кілька днів записуйте в блокнот все, чим ви щодня харчуєтеся і що п'єте. Потім проаналізуйте ці записи.
2
У відповідності зі своїм способом життя вирішите, скільки разів на день ви будете їсти. Оптимальний варіант, на думку більшості дієтологів - п'ятиразове харчування.
3
Підрахуйте, скільки часу ви зможете витратити на приготування їжі.
4
Залежно від вашого стану здоров'я, ваги і кількості фізичних навантажень розрахуйте максимальну кількість калорій, які повинні надходити в ваш організм. Вважається, що для підтримки ваги в нормі необхідно споживати 1500 калорій. Якщо ви любите з'їдати щодня що-небудь смачненьке, передбачте в своєму щоденному меню для цієї мети 100-200 калорій.
5
Підрахуйте необхідне протягом дня кількість білків, жирів і вуглеводів і розподіліть їх на окремі прийоми їжі. Зазвичай співвідношення таке: білки - 20% (450 ккал або 112 г), жири - 30% (300 ккал або 33 г), вуглеводи - 50% (750 ккал або 187 г). Більшість вуглеводів повинні бути складними - вони знаходяться в складі овочів, фруктів і круп.
6
Розрахуйте своє меню так, щоб процентне співвідношення сніданку, обіду і вечері було приблизно таким: 25-50-25. Якщо ваше харчування п'ятиразове, зменшуйте кількість їжі, що з'їдається під час обіду і вечері.
7
Постарайтеся, щоб у вашому раціоні щодня було достатньо клітковини, приміром, у складі цільнозернового хліба і каш.
8
Підбираючи продукти, віддавайте перевагу тим, які мають найменший відсоток жирності.
9
Частіше вивчайте літературу, де описані принципи правильного харчування. Так ви зможете безпомилково підібрати відповідний для вас склад продуктів.
10
Напишіть список корисних, на вашу думку, продуктів, виключивши з нього всі «неправильні».
11
Складіть зразкове меню хоча б на кілька днів, враховуючи їх калорійність.
12
Переконайтеся, що ви п'єте достатню кількість води (денна норма близько 2 літрів в день).
13
Складіть режим харчування у відповідність із такими правилами: - сніданок: якщо ви працюєте поза домом, він повинен бути повноцінним і ситним; - другий сніданок - легкий. Найчастіше це який-небудь фрукт, десерт, бутерброд з сиром, чай; - обід: найщільніша частину денного раціону. Звичайно, в ідеалі краще робити його після закінчення робочого дня, т.к. надмірне навантаження на травний тракт викликає сонливість і знижує працездатність. Але якщо ваша робота закінчується пізно, краще залиште традиційний час для обіду; - вечеря - легкий, можна з овочів, але не пізніше ніж за пару годин перед сном.Конечно, підраховувати і зважувати все, що ви їсте, спочатку важко, але якщо ви навчитеся робити цю нудну роботу, хороший результат не змусить себе чекати.