Як правильно тримати ручку. Тримає ручку правильно.

Як тримати правильно ручку? Це питання постає у батьків, коли їх малюк починає вчитися писати або малювати. А іноді згадувати про це доводиться і дорослим, звиклим набирати текст на клавіатурі - якщо раптом з обов'язку служби їм доводиться багато писати від руки, доводиться згадувати «дитячі» навички. Як тримати ручку, щоб рука не втомлювалася, а почерк був чітким і розбірливим?
Інструкція
1
Тримати ручку або олівець при листі або малюванні треба тримати не строго вертикально, а під кутом (приблизно 50-60 градусів) - так, щоб протилежний кінець «дивився» на праве плече.
2
Ручка тримається трьома пальцями - середнім, вказівним і великим, при цьому всі пальці повинні бути злегка закруглені. Ручка укладається на другу фалангу середнього пальця (на ліву сторону), вказівний палець при цьому притримує ручку зверху, а великий палець «страхує» її зліва. Безіменний палець і мізинець при цьому злегка підігнуті всередину долоні. Опорою для кисті під час письма або малювання служить третя (нігтьова) фаланга мізинчика і зовнішнє ребро долоні.
3
Не варто стискати ручку надто сильно. Рука повинна бути вільною, а вказівний палець не повинен прогинатися - інакше рука дуже швидко втомиться.
4
Оптимальна відстань від пишучого кінчика стержня або грифеля - півтора-два сантиметри. Якщо тримати ручку надто близько чи надто далеко від стержня - це знову-таки призведе до напруження руки.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=3OA6OJ2FdzA
Корисна порада
Для навчання навичкам правильного письма краще вибирати найпростіші кулькові або гелеві ручки - діаметром не більше 7 міліметрів і довжиною близько 15 сантиметрів. Товсті або довгі сувенірні ручки, ручки з широкими ребрами, «компактні» ручки з невеликим діаметром або короткі ручки сильно ускладнюють постановку руки.