Як зробити пташник. побудувати курник своїми руками на дачі.

Споруда пташника або курятника не забере багато часу і грошей. Можна зробити його барвистим казковим будиночком, щоб він прикрашав ваш двір, і став для птахів затишним, теплим і комфортним.
Вам знадобиться
  • - дошки;
  • - утеплювач;
  • - цвяхи;
  • - бетон;
  • - металеві листи;
  • - матеріал для даху;
  • - ящики;
  • - тирсу.
Інструкція
1
Намалюйте проект пташника . Розрахуйте розмір приміщення - не більше чотирьох курок на квадратний метр. І матеріал, з якого ви будете будувати курятник, теж залежить від площі. Виберіть місце розташування будиночка для птахів. Якщо поставити його на узвишші, то пташник не затопить дощовою водою. Не будуйте його в тіні - птахи люблять порпатися і грітися на сонечку.
2
Зробіть міцний фундамент. Щоб хижаки не проникли до ваших птахам, залийте його бетоном. На це основне покриття укладіть дошки. Якщо ви не будете робити фундамент, обейте стіни приміщення знизу листами заліза, що захистить курей від непрошених гостей.
3
Сплануйте кілька вікон для природного освітлення і вентиляції. Їх краще зробити на південній та східній стіні. Взимку потрібно штучне освітлення, бо кури люблять світло. Розрахуйте потужність лампочки - не менш 5-ти ват на квадратний метр площі приміщення. Подумайте про достатньої вентиляції, щоб птахи не задихнулися в парах амонію. Стіни будиночка всередині покрийте вапном, щоб мікроби не поширювалися.
4
Обладнайте сідала для птахів. Довжина їх буде залежати від кількості курей - 60 сантиметрів на одну одиницю. Стіни приміщення утеплите спеціальними матеріалами, а для обігріву взимку придбайте обігрівач або досить потужні лампочки. Прослідкуйте, щоб електричні прилади і дроти розташовувалися поза досяжністю птахів.
5
Годівниці та поїлки не ставте низько. Кури люблять копатися і ритися в землі, тому можуть зруйнувати поміщені внизу ящики і розкидати корм по всьому будиночка. Слідкуйте за чистотою всередині приміщення, від цього залежить здоров'я ваших птахів. На підлогу покладіть тирса, пісок і солому.
6
Щоб кури неслися охоче, поставте в пташник спеціальний темний ящик. Перебуваючи в ньому, вони будуть відчувати себе затишно, тепло і безпечно. Ящик наповніть сухими тирсою і помістіть його в кутку.
7
Для полегшення прибирання приміщення підлогу зробіть злегка похилим, вода буде легко стікати при чищенні, і вологість довго не затримається надовго. А якщо ви прикріпіть лотки під жердочками сідало птахів, то вам не доведеться часто прибирати всю площу кімнати.
8
Близько пташника відведіть територію, на якій кури будуть гуляти і порпатися в пилу. Зробіть її з південної сторони, щоб птахи грілися на сонці. Огорожа вкопати в землю на глибину 30 сантиметрів, щоб гризуни не підкопали землю. Сітку-рабицю виберіть з дрібними осередками, щоб пташенята не змогли пролізти назовні. Навіс можна зробити постійним або тимчасовим у вигляді тенту (на випадок дощу).