Як зробити системний диск. Як зробити жорсткий диск системним.

Ви купили новий комп'ютер без встановленої операційної системи або зібрали його своїми руками по окремим комплектуючим. Наступним кроком по його настройці повинна стати установка операційної системи на системний диск.
Інструкція
1
Перед тим, як встановити операційну систему на жорсткий диск, підготуйте його до роботи. Проведіть його форматування за допомогою програм-менеджерів розділів жорстких дисків. Програм, якими можна для цього скористатися, існує досить багато. Наприклад, Paragon Partition Manager, Norton PartitionMagic, Acronis Disk Director, Partition Commander, невелика утиліта під ДОС fdisk і так далі. Однак, щоб скористатися даними програмами, ви повинні заздалегідь відписати їх на CD-Rom, зробивши його завантажувальним.
2
Виставите в BIOS правильну черговість завантаження пристроїв комп'ютера і, вставивши в CD-Rom диск з менеджером розділів, завантажити з нього. При необхідності розбийте встановлені диски на декілька розділів. Приміром, часто основний вінчестер, поділяють на кілька партіцій. Першу з яких (маркують буквою С) згодом роблять системним розділом, а другу і всі наступні - логічними розділами для зберігання файлів. Розділ диска, який згодом стане системним, повинен бути основним і активним. Якщо дані ознаки у нього відсутні, призначте їх спеціальними командами програм-менеджерів. Після проведення всіх вищеназваних операцій перезавантажте комп'ютер.
3
Вставте в привід інсталяційний диск з операційною системою. Слідуючи всім пунктам налаштувань і відповідаючи на відповідні запитання інсталятора, ви побачите вікно з вибором місця установки операційної системи. Серед усіх зазначених розділів, на які можна встановити систему, виберіть той, який ви призначили системним і активним. Таким чином, вказавши розділ, ви зробите його системним диском.