Як зробити м'яку покрівлю.

М'які покрівельні матеріали володіють двома головними достоїнствами - невисокою ціною і здатністю покрити будь-яку складну поверхню. І це, зрозуміло, не рахуючи того, що вони якісно виконують свою основну функцію - надійний захист будівель від атмосферних опадів.
Вам знадобиться
  • - бітумна черепиця;
  • - будівельний інструмент (сокира, пила, молоток і пр.);
  • - плити OSB;
  • - кріплення (звичайні і покрівельні цвяхи);
  • - клей для гнучкої черепиці;
  • - підкладковий рулонний матеріал;
  • - металеві карнизні і фронтонні профілі.
Інструкція
1
Покладіть на крокви підстава (обрешет) під м'яку покрівлю . Як матеріал для нього використовуйте обрізну дошку, фанеру або плити OSB. Основа повинна бути суцільним і рівним. Його товщина при кроці крокв в 600 мм повинна бути не менше 20 мм для дошки і 12 мм для фанери. При збільшенні кроку крокв повинна відповідно зростати і товщина обрешета.
2
Конструкції, що проходять через покрівлю (димоходи, вентиляційні труби) в місцях виходу на обрешет обейте по периметру дерев'яної планкою трикутного перерізу - для забезпечення плавність переходу поверхонь і можливості кріплення до неї цвяхами покрівельних матеріалів.
3
Настелите на підставу рулонний підкладковий матеріал (руберойд, «Руфлекс» і пр.). Матеріал настилають горизонтальними смугами, починаючи від нижнього краю покрівлі, з перекриттям верхнім шаром нижнього не менше ніж на 10 см. Листи кріпите по краях покрівельними цвяхами з інтервалом 20 см. Стики смуг склеюють бітумної смолою.
4
За нижнім і бічним краях покрівлі встановіть карнизні і фронтонні металеві профілі (крапельниці) - для захисту країв покрівлі від вологи. Стики сусідніх планок повинні перекривати один одного на 20 мм. Кріплення здійснюйте покрівельними цвяхами, забиваючи їх в планки зигзагоподібно з кроком 100 мм.
5
Поверх підкладкового матеріалу і металевих профілів укладіть карнизну черепицю (на краях покрівлі) і ендовий килим (на розжолобках). Перед укладанням першої видаліть з її нижньої поверхні плівку. Край листа черепиці повинен бути віддалений від краю металевої планки на 10-20 мм, сусідні листи з'єднуються один з одним встик. Ендовий килим приклеюйте клеєм для черепиці та додатково прибивайте по краях покрівельними цвяхами.
6
Укладання рядової черепиці почніть з низу покрівлі від центральної лінії ската. Перед укладанням зніміть захисну плівку. Нижня кромка пелюсток повинна відстояти на 10 мм від краю карнизної черепиці, пелюстки повинні перекривати всі стики останньої.
7
Кожен лист черепиці прибивайте чотирма-шістьма покрівельними цвяхами, розташовуючи їх на 20-30 мм вище кромки паза. Наступний ряд черепиці укладайте таким чином, щоб кромка її виступів розташовувалася на одній лінії з крайкою западин нижчого ряду. Детальна схема укладки викладена в інструкції до черепиці.
8
На торцевих (фронтонних) краях покрівлі ображати черепицю по лінії, що збігається з краєм металевого профілю. Приклейте її краї клеєм для черепиці. В розжолобках обрізайте черепицю таким чином, щоб залишалася відкритою п'ятнадцятисантиметрової смуга ендового килима. Краї черепиці уздовж ендови на 10 см промажьте клеєм і щільно притисніть до лежачого під нею килиму.
9
Розділіть кожен лист конькової черепиці на три частини (по місцях перфорації) і покладіть їх короткою стороною уздовж коника з перекриттям країв один одного 5 см. Перед укладанням не забудьте знімати захисну плівку. Прибивайте кожен лист конькової черепиці 4-мя цвяхами (по два з кожного боку ската). Капелюшки цвяхів повинні перекриватися краєм вишележащего листа.
10
Промажьте вертикальні поверхні димоходів і труб бітумною мастикою і наклейте на них підкладковий матеріал - у вигляді захисного фартуха, що опускається на покрівлю . Його спадаючі на покрівлю краю приклейте клеєм для черепиці, верх прикріпіть до труб металевим стяжним хомутом, загерметизировав його стик по периметру труб бітумною мастикою або герметиком.
Корисна порада
Гнучка черепиця може мати різну форму пелюсток (усічений конус, прямокутник і пр.), Що певним чином впливає на спосіб її укладання. Однак основні операції пристрою м'якої покрівлі (кріплення обрешета, укладка підкладкового матеріалу, оформлення країв, коника, розжолобків і пр.) Залишаються незмінними для більшості видів м'якої черепиці. Що стосується особливостей укладання самої черепиці, то вони детально викладаються в інструкціях виробників.
М'яку покрівлю , яка подекуди протікає, можна полагодити своїми руками, якщо у вас є досвід роботи з газовим пальником. Проводити інспекцію і невеликий ремонт покрівлі потрібно і в профілактичних цілях. Кожне літо не лінуйтеся подивитися на стан даху, щоб попередити аварію і крупний ремонт покрівлі.
Вам знадобиться
  • - газовий пальник;
  • - рулонний покрівельний матеріал.
Інструкція
1
Якщо ви не хочете знімати старий шар покриття даху, підійдіть з особливою серйозністю до вибору нового покрівельного матеріалу. Треба дивитися на його сумісність зі старим окисленим бітумним покриттям.
2
Зверніть увагу на стеклоеласт, який є рулонним направляються покрівельним матеріалом на бітумно-полімерній основі. Він відрізняється підвищеною еластичністю і теплоізоляцією. Стеклоеласт придатний і для дуже складного ремонту м'якої покрівлі, укладається він за допомогою газового пальника. Її полум'я спрямовується безпосередньо на матеріал. Полімерна основа і нижній шар бітуму плавляться, що забезпечує рівномірне і герметичне покриття.
3
Не ігноруйте і уніфлекс, техноеласт і лінокром. Відремонтуйте м'яку покрівлю за допомогою одного з цих матеріалів, і термін її експлуатації може збільшитися до десяти років.
4
Вивчіть таблицю сумісності фіксуючих мастик і покрівельного матеріалу. Візьміть ту, яка підходить вам з урахуванням того покриття, що ви вибрали.
5
Проведіть попередній огляд і знайдіть всі пошкодження покриття покрівлі. Тріщини, здуття, розриви і діри обведіть крейдою, щоб не втратити.
6
Для запобігання накопичення води налийте її на покрівлю і відзначте кордону калюж. Висушіть дах і покрийте виділені ділянки додатковим шаром покриття рулонного або залийте гарячим бітумом.
7
Запросіть напарника для більш ефективної роботи. Одна людина буде розігрівати матеріал за допомогою пальника, а другий іде за ним і розкачує рулон у міру його розігрівання. Якщо робити це поодинці, розгортаючи рулон за допомогою загнутої арматури або обценьків, можна допустити перекіс матеріалу. Доведеться переробляти всю роботу.
8
Посипте покрівлю спеціальним складом, який охоронить її від агресивного впливу зовнішнього середовища.