Як вирощувати гриби в теплицях.

Вирощування грибів у тепличних умовах може принести непоганий дохід, особливо якщо в приміщенні зберігається плюсова температура цілорічно. Найкраще в домашніх умовах ростуть печериці, тому починайте з них.
Інструкція
1
Підготуйте теплицю. Верхній шар грунту бажано привезти з лісу, саме в такій землі гриби добре ростуть. Якщо це неможливо, то додайте в грунт трохи тирси. Якщо теплиця що раніше не опалювалася, а на вулиці мінусова температура, то прогрійте її до 20-22 градусів, можна і трохи менше.
2
Придбайте спори (міцелій) грибів. Для цього зверніться в спеціалізований магазин. Якщо у вас таких немає, то купіть гриби , бажано переросли. Подрібніть їх і залийте теплою водою. Залиште на добу, щоб всі суперечки вийшли в рідину.
3
Рівномірно пролийте землю рідиною. Шматочки грибів можете не закопувати, так як насіння в них вже немає. Зверху присипте невеликим шаром грунту. Коренева система у грибів маленька, тому не потрібно закопувати суперечки більш ніж на 1 см.
4
Злегка зрошуєте посадки теплою водою, але не заливайте, інакше суперечки підуть глибоко в землю і можуть не прорости. Не забувайте підтримувати тепло в приміщенні, в якому ростуть гриби .
5
Накрийте посадки целофановою плівкою, щоб створювався парниковий ефект - так суперечки почнуть проростати значно швидше.
6
Через кілька тижнів ви побачите сходи. У цей період гриби не обов'язково рясно поливати, достатньо лише два рази на день кропити їх з пульверизатора, в іншому випадку коренева система може почати гнити. Раз на тиждень поливайте з лійки або шланга.
7
Збирайте гриби по мірі їх дозрівання. Якщо ви вирощуєте печериці, то виймайте їх із землі разом з коренем. Це не вплине на подальший урожай.
Корисна порада
Не засмучуйтеся, якщо в перший рік ви отримаєте зовсім невеликий урожай. Поступово кількість вирослих грибів збільшиться в кілька разів. Головне, підтримуйте вологість і тепло в приміщенні. Якщо вологи буде не вистачати, то печериці почнуть погано рости.
«Тихе полювання» в ранковому лісі - для справжнього любителя це не стільки збиральництво, скільки незрівняне задоволення. Важливий сам процес пошуку, - і з якою гордістю грибник повертається з кошиком міцних боровічков! Однак не кожен може дозволити собі часто виїжджати в ліс, до того ж окультурений процес збору грибів більш результативним. Зібрати відро боровиків під деревом на власній ділянці - здається майже казкою. Однак люди навчилися своїми руками вирощувати білі гриби і отримувати непоганий урожай.
Вам знадобиться
  • - Капелюшки старих боровиків
  • - Ділянка землі з деревами
  • - Кінський гній
  • - Дерн, прілого листя, труха гнилого дерева, глина (4: 3: 2: 1).
  • - Дощова вода
  • - Відро
  • - Перманганат калію
  • - Дерев'яна лопаточка
  • - Вода для поливу
Інструкція
1
Підготуйте ділянку землі для вирощування білих грибів. Вони добре ростуть у світлих місцях з помірною вологістю. Там, де багато високої трави, і в низинах із застоєм весняних вод врожаю боровічков ви не зберете. В ідеалі, потрібно мати ділянку в змішаному лісі. Але є вдалі досліди вирощування грибів на присадибних ділянках під деревами зі спеціально приготованим грунтом. Це 15-сантиметровий шар кінського гною; суміш дерну, прілого листя, подрібненого гнилого дерева і глини (4: 3: 2: 1).
2
Зберіть посадковий матеріал. Згідно практиці деяких грибників-аматорів, боровики розводять спорами. Для цього необхідно знайти по можливості більше старих капелюшків (можна червивих), зелених на зламі. Тепер зробіть грибне місиво: залийте відро з дрібно нарізаними капелюшками дощовою або річковою водою і замочіть їх на добу. Рекомендується додати у воду невелику кількість перманганату калію.
3
Виберете дерево, в симбіозі з яким білі гриби будуть існувати. Ідеально, якщо ця рослина того ж виду, під яким був зібраний посадковий матеріал. Навколо стовбура лопаткою з деревини зніміть верхню дернину, полийте Очистити місце місивом з грибних спор і прикрийте його знятої підстилкою. На одне дерево досить близько полуведра матеріалу для посадки.
4
Полийте дерево якомога рясніше, кількома відрами води. Так само продовжуйте доглядати за посадкою білих грибів - поливайте її, якщо немає опадів. Зазвичай перший урожай окультурених боровічков з'являється через рік-два після висіву.
Зверніть увагу
Головне - це знати деякі особливості і тоді вирощування білих грибів буде результативним (було б дивно, якби цей король грибів не мав своїх вимог до догляду за ним). У цій статті розповім про те, як виростити білі гриби за допомогою двох способів. А якщо він буде рости у власному саду, то це ще краще. Ну, а тепер про сам вирощуванні білих грибів на дачі.
Корисна порада
Як виростити гриби на дачній ділянці? Причому не гливи або шампіньйони, а цінні лісові гриби - білі, маслюки, підосичники, підберезники, лисички і грузді, які, на жаль, не ростуть на чурбаках і грядках з тирсою. Виявляється, вирощування лісових грибів доступно і на дачній ділянці, природно, при наявності на ньому хоча б кілька берізок, осик, сосонок або дубків. При розведенні мікоризних грибів без відповідного дерева ніяк не обійтися.