Як в'язати різними нитками спицями. Як в'язати двома кольорами смуги.

В'язання речей нитками різних кольорів - заняття неймовірно цікаве, але потребує від рукодільниці певних навичок і вмінь. Якщо ви починаюча в'язальниця, то приступайте до багатобарвному в'язання тільки після того, як ви будете впевнено в'язати всі види петель рівно і акуратно.
Вам знадобиться
  • - 2 або 3 мотка пряжі різного кольору;
  • - спиці.
Інструкція
1
Найпростіше - в'язати горизонтальні смуги від різних клубків. Підберіть найбільш вдале поєднання кольорів пряжі (вона може бути як контрастних кольорів, так і відтінків однієї колірної гами).
2
Пров'яжіть кілька рядів нитками основного кольору. Переходячи до в'язання пряжею іншого відтінку кромочную петлю, не знімайте, а пров'яжіть ниткою другого кольору. Зв'яжіть кілька рядів цієї пряжею і знову поміняйте колір. У вас повинна буде вийти протяжка з лівого боку в'язаного полотна.
3
не натягуйте нитку, стежте, щоб полотно не було стягнутим. Так само намагайтеся не допускати, щоб нитка не була занадто вільною і не провисала, в іншому випадку, при зміні кольорів можуть вийти дірки.
4
Щоб зв'язати вертикальні смуги, нитки при переході квітів перекручуйте. Рух кисті повинно бути до себе. При такому способі в'язання на виворітного стороні не буде протяжок, тому полотно виходить більш вільним. Подібним чином вив'язують і великі мотиви орнаменту.
5
Жакардовий малюнок в'яжіть від двох або трьох клубків різного кольору. Завжди тримайте перед собою схему візерунка і систематично звіряйте з нею ваше в'язання. Пров'яжіть кілька петель одним кольором, потім візьміть пряжу другого кольору і приєднайте до в'язання з виворітного боку.
6
Пров'язавши кілька петель другим кольором, перехрестите нитки на вивороті наступним чином. Обидві нитки повинні лежати на вказівному пальці лівої руки. Робоча нитка (та якою ви в'яжете в даний момент) повинна розташовуватися ближче до в'язання, а неробоча трохи далі.
7
При зміні кольорів перекладіть неробочу нитку ближче до вас, вона стає робочою. Слідкуйте, щоб пряжа на протяганнях була натягнутою і не висіла.
Зверніть увагу
Для багатоколірного в'язання вибирайте пряжу однакової товщини і фактури.
Корисна порада
Щоб клубочки чи не переплуталися, не покотився, а нитки не загоїлися у вузлики, покладіть їх в яку-небудь ємність, наприклад, каструлю або кошик.
Вязанное полотно, виконане двома або кількома кольорами, виглядає дуже красиво на дитячого, жіночого та чоловічого одягу. Деякі зразки в'язання в руках умілих майстринь здатні перетворити прості речі на справжні витвори мистецтва.
Вам знадобиться
  • - нитки двох кольорів;
  • - спиці.
Інструкція
1
Один з найпоширеніших варіантів в'язання нитками двох кольорів - це смужка. За основу можна взяти найрізноманітніші візерунки: від лицьової гладі та хусткової в'язки до складних кіс і ажурі. Визначтеся, яка буде ширина смуг вашого виробу. Наберіть необхідну кількість петель і виконайте кілька рядів одним кольором.
2
Далі перейдіть на нитку іншого кольору. Для цього у лівого краю полотна з виворітного боку зв'яжіть дві нитки простим вузлом і почніть наступний лицьовій ряд новим кольором. Пров'яжіть необхідну кількість рядів, які не обриваючи першої нитки. При наступному переході вільно протягніть її з вивороту, перехрестите з робочою ниткою і, залишивши останню вільно звисати, почніть новий ряд іншим кольором.
3
Двома нитками виконуються так звані «ліниві» візерунки. Вони являють собою якийсь орнамент, виконаний певним кольором по полотну іншого забарвлення. Такі візерунки можуть бути досить простими у виконанні. Наприклад, шахова в'язка, при якій дві петлі в'яжуться поперемінно спочатку одним кольором, потім іншим. Існують також досить складні візерунки, що вимагають посидючості та уваги.
4
Підберіть відповідний для вашого виробу «ледачий» візерунок. Пров'яжіть кілька рядів хусткової в'язкою ниткою основного кольору. Почніть виконувати візерунок з лицьового боку. Закріпіть нову нитку і в'яжіть, міняючи кольори за схемою. При цьому вільно проводите нитки з виворітного боку, не стягуючи полотна. Виворіт вироби, пов'язаного таким візерунком не дуже красиво виглядає. В деяких випадках доцільно закрити її бавовняною тканиною.
5
Міняючи дві нитки різних кольорів, можна вив'язати на виробі який-небудь мотив. Наприклад, ширяють метеликів або геометричні фігури. Щоб вив'язати таке серце на основному полотні, закріпіть нитку іншого кольору, протягніть її з вивороту і в'яжіть по візерунку в лицьових і виворітних рядах. Такий мотив можна чергувати з ажурним візерунком.