Як вирішити п'ятнашки. п'ятнашки Як вирішувати.

"П'ятнашки" - це логічна гра, мета якої скласти в квадратної корбочке цифри-кісточки від 1 до 15. Пересувати їх можна тільки в одній площині.
Вам знадобиться
  • П'ятнашки
Інструкція
1
Перемішайте цифри в коробочці. У квадратній площині розмірністю 4 на 4 у вас має бути п'ятнадцять костяшек з цифрами і одне пусте місце для переміщень. Постарайтеся не запам'ятовувати, що і куди ви пересунули. Так гра дійсно здасться вам цікавою. Якщо ви азартна людина, то віддайте п'ятнашки дитині на п'ять хвилин. Він виконає це завдання сумлінно.
2
Почніть вибудовувати перший ряд з кісточки під номером 1. Звільніть верхнє ліве поле і поетапно переміщайте туди одиницю. На даному етапі неважливо, які кісточки при цьому у вас підуть в нижній ряд, а які в верхній. Їх розміщення буде ще не раз змінюватися, тому всі спроби скласти нижній ряд можуть виявитися невдалими.
3
Заповніть весь перший ряд. Кісточки 1, 2, 3 і 4 повинні виявитися на своїх місцях. Алгоритм такий же, звільніть поле для цікавить вас кісточки і, пересуваючи сусідні з нею цифри, піднімайте потрібну вам фішку. Вибудувати перший ряд буде дуже легко, тому що у вас є великий простір для переміщень.
4
Заповніть другий ряд. Кісточки 5, 6, 7 і 8 точно так само вибудовуються зліва направо. Це досить легко, тому що при складанні двох верхніх рядів положення нижніх костяшек не враховується. Шлях кожної кісточки може виявитися довшим, адже у вас вже зайнятий верхній ряд. При грі на швидкість, на цьому етапі потрібно прорахувати який шлях буде коротшим, і як сильно він вплине на розташування інших фішок.
5
Поставте кісточки 9 і 13 на свої місця. Далі вони не пересуваються. Для всіх переміщень використовуйте ті шість позицій. Цього достатньо, щоб скласти "п'ятнашки".
6
Наведіть на свої місця кісточки 10, 11 і 12. Не намагайтеся вибудувати нижній ряд, як правило, при правильному переміщенні костяшек 10, 11, 12 залишилися кісточки встануть на свої місця. Іноді можливі ситуації, що останні дві кісточки 14 і 15 стоять навпаки.
Зверніть увагу
Існує безліч варіантів розкладу "пятнашек". Наприклад, замість 9 і 13 поставити спочатку 9 і 11.
Корисна порада
Коли вам набридне проста гра в квача, можна спробувати зіграти на час або на кількість переміщень.