Як прискорити роботу вінчестера.

Для оптимізації роботи OS Windows необхідно правильно налаштувати параметри всіх пристроїв комп'ютера. Особливу увагу потрібно звернути на налаштування вінчестера або жорсткого диска.
Інструкція
1
Підвищити швидкодію системи можна, якщо встановити для жорсткого диска режим DMA (прямого доступу до оперативної пам'яті). Викликайте контекстне меню клацанням правої клавіші по піктограмі "Мій комп'ютер" і вибирайте пункт «Властивості». Переходьте у вкладку «Обладнання» і натисніть «Диспетчер пристроїв». Розкрийте список «IDE ATA/ATAPI контролери».
2
Перевірте режим роботи кожного пристрою: викликайте контекстне меню, активуйте опцію «Властивості» і переходите у вкладку «Додаткові параметри». Параметр «Режим передачі» встановіть «DMA, якщо можливо».
3
Щоб оптимізувати пошук і запис файлів, проведіть дефрагментацію диска. Клацніть правою клавішею по іконці «Мій комп'ютер» і вибирайте команду «Управління». У списку «Сховище» відзначте пункт «Дефрагментація диска». Проведіть дефрагментацію всіх логічних дисків. Під час цього процесу звертатися до запам'ятовуючим пристроям можна.
4
В Windows XP системні файли за замовчуванням записуються в буфер жорсткого диска, що прискорює звернення до них. У Windows Vista і Windows 7 цю опцію потрібно встановити вручну. Клацанням правої клавіші по значку жорсткого диска викликайте меню, що випадає і вибирайте пункт «Властивості».
5
Переходьте у вкладку «Політика» і поставте прапорець у чекбокс «Дозволити кешування запису на диск». Треба мати на увазі, що при збої електроживлення дані можуть бути загублені або пошкоджені. Для підвищення надійності роботи комп'ютера краще використовувати ДБЖ (джерело безперебійного живлення).
6
Якщо на вашому комп'ютері у фоновому режимі запущено кілька програм, робота системи істотно сповільнюється. Натисніть Win + R і в рядок «Відкрити» введіть команду msconfig. Перейдіть у вкладку «Автозавантаження» і зніміть прапорці поруч із тими програмами, якими користуєтеся тільки час від часу. Підтвердіть, натиснувши ОК. Зміни набудуть чинності після перезавантаження.
7
За замовчуванням файл підкачки розміщується на тому ж логічному диску, що і система. Постійне звернення до жорсткого диска за інформацією з віртуальної пам'яті сильно гальмує його роботу. Клацніть по піктограмі "Мій комп'ютер" правою клавішею миші і вибирайте команду «Властивості». Переходьте у вкладку «Додатково» і в розділі «Швидкодія» натисніть «Параметри».
8
Знову вибирайте вкладку «Додатково» і тисніть «Змінити» у розділі «Віртуальна пам'ять». Відзначте диск, на якому встановлена система, і переведіть радіокнопку в положення «Без файлу підкачки». Щоб підтвердити вибір, натисніть «Задати».
9
Якщо обсяг оперативної пам'яті на вашому комп'ютері не менше 1 Gb, ви можете взагалі обійтися без файлу підкачки. Якщо ж віртуальна пам'ять вам потрібна, відзначте інший логічний диск і задайте розмір файлу підкачки. Натисніть «Поставити» і перезавантажте комп'ютер, щоб зміни вступили в силу.
При тривалому використанні ноутбука деколи жорсткий диск починає працювати значно повільніше, ніж відразу після покупки. Програми починають стартувати тільки через кілька секунд після запуску. Фільми також запускаються не відразу. Чекати навіть кілька секунд неабияк набридає. У таких випадках допоможе дефрагментація диска . Після цієї процедури жорсткий диск буде працювати значно швидше.
Інструкція
1
Перед початком дефрагментації розкладіть всі файли на комп'ютері по папках. Важливо, щоб всі файли були розкладені по відповідним типам. (Папка «Відео» з фільмами, кліпами та іншими відео файлами; папка «Музика» з музичними треками і т.д). У кожній основній папці ви можете створювати ще кілька папок так, як вам зручно, але типи файлів мають бути однаковими. Наприклад, папка «Музика» буде основною для музичних треків, а в ній ви можете створити ще папки, наприклад, «техно», «рок» і т.д.
2
Натисніть «Пуск». Виберіть вкладку «Усі програми». У списку всіх програм знайдіть вкладку «Службові». Зі списку службових програм виберіть «Дефрагментація диска ».
3
З'явиться меню програми, в якому будуть відображатися всі жорсткі диски, які підключені до ноутбука. Спочатку виберіть системний диск, на який встановлена операційна система Windows. Навпаки такого системного диска ви побачите значок корпорації Майкрософт. Клацніть по системному диску правою клавішею миші. Тепер знизу програми виберіть команду «Дефрагментація диска ». Почнеться процес дефрагментації диска . Врахуйте, що швидкість дефрагментації залежить від потужності ноутбука, типу і ємності жорсткого диска , і може бути дуже тривалим. Під час дефрагментації диска не запускайте на ноутбуці ніяких програм, які не працюйте на ньому.
4
Після того як проведете дефрагментацію одного диска , приступайте до іншого. Таким способом проведіть дефрагментацію абсолютно всіх дисків.
5
Тепер налаштуйте автоматичної дефрагментації диска . Натисніть по вкладці «Налаштувати розклад». Вкладка знаходиться у верхньому меню програми. З'явиться чотири параметри. У параметрі «Періодичність» виберіть «Щотижня». У другій вкладці виберіть день, коли відбуватиметься дефрагментація. Важливо вибрати той день тижня, коли ви зазвичай активно користуєтеся ноутбуком. Потім в третій вкладці виберіть час. Час також найкраще вибрати те, коли найімовірніше ноутбук буде включений. Четвертий параметр - це диски, для яких потрібно проводити дефрагментацію. Виберіть всі диски.
6
Небажано користуватися ноутбуком тільки при першій дефрагментації або коли дефрагментацію не проводили довгий час. У подальшому, коли щотижня буде виконуватися автоматична дефрагментація, під час цього процесу на ноутбуці можна спокійно працювати.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=Am-IdC1PJWM