Як вибрати блок живлення для ПК. Як вибрати блок живлення для комп'ютера.

Вибір блоку живлення, як правило, потрібно в двох випадках. Перший - при купівлі нового комп'ютера, якщо ви віддаєте перевагу самі вибирати комплектуючі, а не купувати вже готові комп'ютери. Другий - під час модернізації або при поломці комплектуючих.
Інструкція
1
Не поспішайте з вибором блоку харчування і не купуйте перший же варіант, запропонований вам консультантами в магазині. Це особливо стосується тих випадків, коли консультант просто радить вам придбати той чи інший блок харчування, навіть не уточнивши конфігурацію вашого комп'ютера.
2
Визначте оптимальну потужність блоку харчування. Для цього потрібно з'ясувати сумарну потужність, необхідну для роботи встановлених комплектуючих, потім округлити її в більшу сторону. У підсумку ви отримаєте оптимальну потужність БП. Якщо ви купите блок харчування з меншою потужністю, ніж це необхідно, то при роботі комп'ютера можуть виникати збої.
3
У тому випадку, якщо у вас немає бажання займатися подібними розрахунками, подумайте, що ви плануєте робити на комп'ютері. Якщо він потрібен вам для перегляду фільмів і картинок, роботи з документами і т.п., то вам буде цілком достатньо блоку харчування потужністю близько 400 Вт. Якщо ж ви працюєте з програмами, призначеними для створення і редагування 3d об'єктів, або використовуєте комп'ютер для ігор, то слід вибрати більш потужний БП - від 500 Вт і вище.
4
Зверніть увагу на кількість шлейфів харчування жорстких дисків. Якщо ви плануєте використовувати не один, а кілька вінчестерів, то шлейфів має бути достатньо, щоб забезпечити харчування кожному з них. Варто, до речі, звернути увагу і на довжину шлейфів, особливо якщо корпус вашого ПК не відрізняється компактністю.
5
Оцініть систему охолодження блоку харчування, зокрема, діаметр вентилятора. Чим він більший, тим більше буде охолоджуючий потік повітря і тим нижче стане рівень шуму. Крім того, деякі моделі блоків харчування оснащені спеціальними схемами, контролюючими температуру БП і змінюють швидкість обертання вентилятора відповідно до неї. Таким чином, при достатньому охолодженні рівень шуму буде порівняно низьким.