Як пересадити діфенбахію.

Дифенбахія є досить популярним кімнатною рослиною, яке вирощують в офісах і квартирах. Це декоративне вічнозелена рослина має великі листи зі строкатою забарвленням і при правильному догляді досягає висоти двох метрів. Рано чи пізно диффенбахії, так само як і будь-якому іншому рослині, потрібна пересадка. Так як же її правильно пересадити, щоб не пошкодити коріння?
Вам знадобиться
  • - горщик;
  • - перегній;
  • - пісок;
  • - дернова земля;
  • - торф;
  • - шило;
  • - керамзит.
Інструкція
1
Дифенбахія дуже швидко росте в молодому віці, тому їй потрібна пересадка щороку ранньою весною. Першим ділом підготуйте грунтовий субстрат з двох частин дернової землі, однієї частини торф'яної землі, однієї частини перегною і половини частини річкового крупного піску. Якщо грунт вийшла важкою, рекомендується збільшити кількість піску. Весь субстрат ретельно перемішайте.
2
Підготуйте новий горщик, який повинен бути більше попереднього всього на пару сантиметрів. Не використовуйте для пересадки занадто велику ємність, так як надлишки грунту, не освоєної корінням диффенбахії, призводять до закисання землі, а це загрожує загибеллю квітки. Якщо на дні відсутні дренажні отвори, виконайте їх за допомогою шила (розжареного над вогнем).
3
На дно приготовленого горщика укладіть шар дренажу у вигляді дрібної гальки, керамзиту або битих черепків. Потім додайте трохи грунтового субстрату і акуратно, не руйнуючи цілісності земляного кома, перевалить рослина з маленького горщика в новий. Полийте диффенбахию теплою, відстояною водою.
4
В весняний і зимовий період забезпечте кімнатна рослина гарним освітленням. Для цього поставте горщик на підвіконня вікна, що знаходиться з південної сторони. Можна використовувати штучне освітлення у вигляді ламп денного світла. Влітку рекомендується прибирати диффенбахию в тінь, щоб не спалити листя прямими сонячними променями.
5
Ця рослина потребує певному температурному режимі. У весняний та літній сезон диффенбахія відчуває себе комфортно при температурі 20-22 градуси. При більш високій температурі забезпечте високу вологість повітря, обприскуючи рослина з пульверизатора м'якою і відстояною водою. Раз на тиждень обмивайте квітка під душем, очищаючи його тим самим від пилу.
6
Слід пам'ятати, що диффенбахія є отруйною рослиною (при попаданні соку на шкіру може початися запалення або набряк), тому при роботі з цією квіткою використовуйте рукавички. Не підпускайте маленьких дітей і домашніх тварин.