Як заряджати акумулятор герметичний.

Акумулятор типу НКГЦ (нікель-кадмієвий герметичний циліндричний) здатний замінити батарейку типу AA, але, на відміну від неї, може бути заряджений повторно. Він витримує кілька сотень зарядно-розрядних циклів.
Інструкція
1
Перед зарядкою акумулятори бажано розрядити так, щоб напруга на кожному з них становило близько одного вольта. Більш глибока розрядка псує елементи, а недостатня - викликає так званий ефект пам'яті. Якщо є можливість, розрядите акумулятори малим струмом окремо, щоб вирівняти напруга на них.
2
Переконайтеся в тому, що наявне у вас зарядний пристрій (готове або саморобний) розраховане на роботу з акумуляторами використовуваного вами типу (нікель-кадмієвих або нікель-метал-гідридних). Саморобний пристрій обов'язково має працювати в режимі повільної зарядки малим струмом, що становить одну десяту ємності, готове же може бути розраховане і на швидку зарядку. Якщо пристрій допускає перемикання струму заряду, виберіть відповідний для наявних у вас акумуляторів.
3
Якщо зарядний пристрій є безтрансформаторним, ні в якому разі не торкайтеся контактних пружин, коли воно включено в мережу. Вірною ознакою бестрансформаторного пристрою є мала вага, але краще не торкатися пружин у будь-якого пристрою, якщо ви точно не впевнені, що в ньому є трансформатор. Встановіть в прилад акумулятори, дотримуючись полярності. Якщо пристрій розрахований на зарядку акумуляторів парами, їх кількість обов'язково має бути парним, а самі вони - розподілені по сусідніх секціях попарно. Тепер увімкніть прилад в мережу.
4
У випадку, якщо пристрій розрахований на повільну зарядку, почекайте 15 годин, а якщо на швидку, дочекайтеся появи індикації закінчення заряду, або, залежно від типу приладу, витримайте період часу, зазначений у його інструкції. Після цього спочатку відключіть пристрій від мережі, і лише потім витягніть акумулятори.
5
Поверніть акумулятори в батарейний відсік того апарату, спільно з яким вони експлуатуються, також дотримуючись полярності підключення. Переконайтеся в їх нормальній роботі. Ні в якому разі не замикайте акумулятори накоротко.
Зверніть увагу
Не заряджайте саморобними пристроями акумулятори, що містять літій і його сполуки.
Карта метро - це багаторазовий проїзний документ, який дає можливість здійснювати поїздки в підземці. Вони розрізняються за терміном дії і за кількістю поїздок, крім того існують пільгові види карт. Яким же чином поповнювати або продовжувати карту метро ?
Вам знадобиться
  • - електронна карта метро;
  • - термінал;
  • - квиткова каса.
Інструкція
1
В квитковій касі метро Політило пред'явіть касиру свою транспортну карту або повідомте її індивідуальний номер. При продовженні пільгової карти потрібно надати спеціальний документ, наприклад студентський квиток. Після оплати процедури готівкою працівник квиткової каси за 1-2 хвилини поповнить ваш проїзний.
2
Знайдіть термінал, який підтримує послугу з продовження електронної картки метро політ.
3
Зайдіть в головне меню терміналу і виберіть пункт «Транспортна картка».
4
Знайдіть осередок для електронної проїзний карти. Слідуючи підказкам терміналу, вставте її в спеціальний отвір і не прибирайте, поки процедура продовження проїзного не буде завершено процес.
5
Після того як термінал просканує вашу карту, а на екрані з'явиться інформація про неї, натисніть на кнопку «Вперед».
6
Уважно перегляньте всі висвітиться тарифні плани на екрані терміналу і виберіть потрібний, клікнувши по ньому.
7
Після цього ви побачите наступну сторінку, яка запропонує вам внести гроші для оплати обраного тарифу. Внесіть необхідну суму в спеціальне гніздо для купюр.
8
Дочекайтеся, поки термінал прийме гроші, а потім сповістить вас про вдало досконалої оплаті. Згідно із законодавством, при здійсненні оплати готівкою вам зобов'язані видати чек або касовий ордер. Термінали не виняток, після процедури продовження карти обов'язково заберіть і збережіть чек. Він служить гарантією повернення коштів у разі, якщо операція пройшла некоректно.
9
Заберіть свою карту.
Зверніть увагу
При внесенні необхідної грошової суми в гніздо для купюр будьте особливо уважні, тому що автомат, як правило, не видає здачу, а перераховує залишок на рахунок карти метро.
Корисна порада
Електронну карту метро можна використовувати і для проїзду на інших видах транспорту: автобусах, тролейбусах і трамваях. Для того щоб користуватися картою на іншому міському транспорті, виберіть необхідний тариф при поповненні рахунку або продовження терміну действія.Вибірайте довгострокові тарифи, щоб заощадити кошти. Продовження карти метро на місяць, півроку чи рік дозволить вам витратити значно менше грошей на проїзд у підземці або міському транспорті.