Як намалювати коло і точку в центрі, не відриваючи олівця. Як намалювати коло з крапкою в центрі не відриваючи олівець від паперу.

Коло і крапка в його центрі - одна з найстаріших математичних задач, рішення якої по суті є для багатьох буддистським прозрінням кшталт бавовни однією рукою. Сенс цього завдання - навчити випробуваного відриватися від рамок стандартного мислення в строго заданих директоріях і змусити мислити більш ніж у двох осях системи координат.
Вам знадобиться
  • - олівець;
  • - аркуш паперу.
Інструкція
1
Уважно вивчіть умови поставленої вам завдання. Зверніть увагу на моменти, що стосуються креслярської поверхні, можливості зміни поверхні і роботи в двомірному просторі. Якщо в задачі присутні подібні застереження (наприклад, «намалювати коло і поставити точку , оперуючи тільки двомірним простором»), таке завдання не має рішення.
2
Візьміть аркуш нещільної паперу. Необхідно, щоб вона могла добре і без проблем згинатися, зберігаючи сліди згинів. Використовуючи олівець, накресліть на папері круг таким чином, щоб його краї майже торкалися країв листа. Оскільки завдання не вимагає суворого дотримання геометричних фігур, коло може бути не ідеальним. Варто пам'ятати, що після початку накреслення кола відривати олівець від паперу не можна.
3
Зігніть лист таким чином, щоб стикнулися його протилежні краї, і повторіть операцію. Варто нагадати, що відривати олівець від лінії кола можна. Згинати лист зручніше в протилежну малюнку сторону, «назовні». У підсумку намальований круг і лінії згину листа утворюють якусь подобу мішені - коло і ділить його на чотири рівні частини хрест.
4
Нарешті, зігніть аркуш таким чином, щоб край кола із зафіксованим тут олівцем торкнувся центру хреста - точки перетину ліній згину. Задача вирішена: точка в центрі круга поставлена, а олівець не був відірваний від кола і листа в цілому. Варто відзначити, що деякі викладачі вважають таке рішення неприпустимим, в такому випадку варто знову зігнути аркуш «назовні» і поставити точку в центрі круга за допомогою проколу поверхні листа.
Зверніть увагу
Подібного роду завдання покликані розвинути логічне мислення початківців математиків. Дане завдання, зокрема, заснована на відході від двомірної системи координат (довжина і висота) і роботі в тривимірному просторі (довжина, висота і глибина). Деякі завдання вимагають більшого - відходу у чотиривимірну всесвіт, де для вирішення завдання потрібно буде враховувати і час.