Як вибрати скельні туфлі.

Щоб з успіхом тренуватися і здолати шлях через скелі, необхідне спеціальне взуття. Вибираючи скельні туфлі, важливо мати основні уявлення про матеріали і конструктивних особливостях цього взуття.
Інструкція
1
Зверніть увагу на те, що для виготовлення скельних туфель використовуються як традиційні, так і високотехнологічні матеріали. Як правило, верхня частина цієї дуже специфічною взуття виконується з натуральної або штучної замші. Для виготовлення внутрішньої поверхні часто використовують мікроволокно, різні підкладки з натуральних тканин і ін. Вжиті гумові покриття постійно удосконалюються, регулярно проводяться тести дають оптимальні показники по зчепленню зі скелею.
2
Скельні туфлі - це основне спорядження скелелаза, тому вибирайте їх дуже ретельно. Враховуйте всі ваші потреби, т.к. існує достатня кількість моделей на будь-який смак і гаманець. Можна підібрати туфлі для максимального зчеплення з рельєфом або тапочки для лазіння виключно по стрімких поверхнях. Для підкорення скель виготовлювачами придумані різноманітні конструкційні особливості.
3
При виборі скалолазной взуття для вертикальних і невеликих нависають поверхонь зверніть увагу на спосіб їх виготовлення, який називається витягування на дошці (Board-lasted). До спеціальної «дошці» кріпиться внутрішня підошва, при цьому верхня частина туфлі обертається навколо вийшла конструкції. Потім закріплюється проміжна підошва, а також зовнішня підошва і рант. Проміжна підошва і товста гума робить цю модель досить жорсткою, що ідеально відповідає способу лазіння. Крім того, такі скальники дуже зручні на невеликих площинах і виключають хворобливі відчуття при щілинних упорах. Вони практично не розтягуються, ізносостойки і не страждають при переклеюванні.
4
Якщо ви спеціалізуєтеся на лазінні по сильно нависають скелі, то придивіться до туфель, виконаним витягуванням на колодці (Slip-lasted). Тут спочатку зшивається верхня частина туфлі і потім натягується на колодку. У цьому взутті відсутня внутрішня підошва. Тому модель відрізняється м'якістю і чутливістю. Підбираючи розмір, пам'ятайте, що черевики повинні дуже щільно сидіти на нозі, т.к. жорсткість у таких моделях забезпечується зігнутим і злегка підвернутими всередину великим пальцем стопи, яка нагадує своєю формою арку і створює каркас. Мінусом є їх розтягування і протирання. Варто уважно оглянути колодки цих туфель при покупці. Останні розробки спрямовані на забезпечення більшого вигину підошви і опуклості колодки. Ці особливості збільшують жорсткість скельних туфель, але при цьому дозволяють не використовувати жорстку проміжну підошву, сильно знижує чутливість.
5
Віддавайте перевагу туфлям зі шнурівкою, що забезпечить більш щільне прилягання навіть у разі розтягування або разнашіванія. Вибираючи взуття, не забувайте, що ні мозолі, ні деформація стопи і, як наслідок, постійний біль в ногах, не поліпшить ваших навичок при скелелазінні.