Як сімейні цінності впливають на виховання дитини.

Сім'я і сімейні цінності відіграють основну роль у вихованні та становленні особистості дитини. До сімейних цінностей в першу чергу відносяться любов, взаєморозуміння, підтримка та повага один до одного. Завдання батьків - створити навколо малюка атмосферу любові і тепла і закласти в основу його майбутнього життя максимум корисного, світлого і доброго.
Інструкція
1
Розмовляйте з дитиною, цікавтеся, як у нього пройшов день, прислухайтеся до його думки. Малюк повинен відчувати себе членом сім'ї і важливим для вас людиною. Обговорюйте з ним все прочитане або побачене, пояснюйте малюку незрозуміле і самі задавайте питання.
2
Встановіть свої сімейні традиції. Це може бути святковий суботній вечеря, поїздка до родичів, щотижневий похід на каток, читання або просто бесіда перед сном, головне - дотримуватися традицію, це дуже зближує сім'ю.
3
Нехай у малюка будуть свої домашні обов'язки. Не відмовляйтеся, якщо дитина захоче вам допомогти. Спільна праця зближує людей, і таким чином ви передаєте дитині свій досвід.
4
Частіше проводите час разом. Виїжджайте всією сім'єю на природу, сходіть в цирк або в театр на виставу. Можна просто погуляти в парку, а потім пообідати в кафе. Виділіть декілька вечорів для спільного сімейного відпочинку: пограйте в настільні ігри, подивіться кіно або мультфільм, просто подурачьтесь, адже головне - це радість і тепле спілкування близьких людей.
5
Поважайте і бережіть один одного. Дитина як губка вбирає інформацію, тому намагайтеся уникати конфліктів і брехні. Чесне обговорення проблем і образ завжди краще недомовок і роздратування.
6
Умійте просити вибачення один у одного. Батьки теж живі люди і можуть робити помилки. Якщо ви в пориві роздратування незаслужено образили дитини, обов'язково вибачитеся і обійміть його. Дитяче серце чуйне, і примирення настане швидко. Визнати свою помилку і попросити пробачення - це вчинок сильної людини, дитина повинна цьому навчитися і не збирати біль і агресію всередині себе.
7
Замечайте всі досягнення один одного і хваліть навіть за невеликі успіхи. Підтримуйте дитини в його інтересах і прагненнях, радійте разом з ним удачам і заспокоюйте при ураженнях. Дитина повинна бути впевнена, що сім'я - це те місце, де його завжди зрозуміють і допоможуть. Закріпіть в ньому розуміння, що сім'я - це його надійний тил, і дуже важливо любити і підтримувати рідних людей як в радості, так і важкі періоди життя.