Як повернути борг банку.

Якщо у вас є кредит в будь-якому банку і ви зіткнулися з фінансовими труднощами, швидше за все, це призведе до зростання боргу перед кредитором. У цьому випадку не варто панікувати і ховатися від зобов'язань. Кращим рішенням проблеми буде знайти компромісний спосіб погашення спільно з банком.
Інструкція
1
Оцініть своє фінансове становище. Якщо борг у банку виріс через втрату роботи, то приступите до пошуку постійного заробітку. Якщо ж частина сімейних фінансів пішла на термінові непередбачені витрати, то відзначте даний факт. Сплануйте бюджет вашої родини, щоб визначити, коли ви зможете повернути борг банку.
2
Складіть лист на ім'я керівника банку, в якому ви оформляли кредит. Вкажіть у своєму зверненні, що ви не в змозі деякий час погашати заборгованість по позиці. Відзначте причини виникнення даної ситуації і повідомте, які заходи ви приймаєте для вирішення проблеми.
3
Лист в банк найкраще передати не особисто, а відправити рекомендованим поштовим відправленням із збереженням квитанції, навіть якщо відділення перебувати на сусідній вулиці. У цьому випадку у вас буде доказ, що банк отримав вашу заяву, якщо ситуація дійде до суду.
4
Попросіть банк реструктуризувати борг. При цьому можна оформити повну відстрочку платежів або мінімізувати щомісячні платежі. Другий варіант є кращим, як для вас, так і для банку. Це пов'язано з тим, що ви хоч частково, але все ж будете погашати борг по мірі своїх фінансових можливостей. У першому ж випадку борг буде збільшений на досить велику суму.
5
Почніть шукати джерела основного або додаткового доходу. Не варто чекати унікальної пропозиції про роботу. Пам'ятайте, що не роботодавець шукає вас, а ви повинні його знайти. Варто відзначити, що якщо банк пішов вам на зустріч і дозволив реструктуризувати заборгованість, а ви в свою чергу не вжили жодних кроків щодо поліпшення свого фінансового становища, то кредитна організація може розірвати прийняті домовленості і подати на вас до суду.
6
Вирішіть питання з поверненням боргу банку в судовому порядку. Вам необхідно дочекатися, коли банк сам подасть на вас позов, або ж зробити це самостійно в тому випадку, якщо вам було відмовлено в реструктуризації. Тоді відстрочити погашення заборгованості ви зможете за рішенням суду.