Як відучити малюка від рук.

Часто батьки, намагаючись заспокоїти плаче дитини, беруть його на руки і носять, похитуючи і розважаючи. Поки дитина маленька, такий метод виправданий - немовля повинен відчувати тепло і турботу близьких людей. Але якщо повзрослевший малюк вимагає, щоб його взяли на руки, це вже відсутність самостійності.
Інструкція
1
Не піддавайтеся на дитячі капризи й істерики. Дитина повинна вчитися розважатися самостійно, справлятися з емоціями і переживаннями. Встановіть певний розпорядок дня і строго виконуйте йому - малюк повинен розуміти, що в якісь години мама або тато завжди грають з ним, приділяють йому увагу, можуть приголубити і позайматися чимось цікавим. Так само чітко він повинен приймати необхідність денного і вечірнього сну, купання, їжі і т.д. Якщо дитина потребує уваги, а ви в цей час зайняті, то слід сказати йому про це, а не кидатися на перший же крик, хапаючи його на руки і розважаючи. Малюк вчиться керувати вами допомогою капризів, тому намагайтеся не піддаватися на його дії.
2
Намагайтеся рідше його заколисувати. Якщо дитина засинає у вас на руках, то потім, прокинувшись, він може злякатися того, що знаходиться в іншому місці, в іншій обстановці. Привчайте малюка до того, що з самого народження він спить у своєму ліжечку - ви можете сидіти поруч, качати ліжечко, тримати дитину за ручку.
3
Створіть дитині максимально комфортні умови для сну. Якщо в його кімнаті горить нічник, то він повинен бути приглушеним. Але краще привчати дитину спати без світла. Тоді днем, завісивши штори, ви дасте малюкові сигнал, що пора лягати спати. Більш того, в темній кімнаті діти швидше заспокоюються і засинають.
4
Умійте відрізнити істинний плач від капризів. Дитина може плакати, коли він голодний, у нього щось болить, він злякався, намочив штанці і т.д. У цих випадках ви повинні, насамперед, задовольнити потреби малюка, при цьому можна взяти його на руки . Примхи припиняйте відразу ж - якщо дитині нудно, то запропонуйте йому іграшку, покачайте ліжечко, переверніть на інший бік і т.д. Вчіться спілкуватися без постійного носіння малюка на руках - укладайте його на розвиваючий килимок, включайте музичні іграшки, возите по дому на візку. Якщо ви знаходитесь на кухні, то поставте в кімнаті дитяче кріселко або шезлонг - малюк буде бачити вас, відчувати що ви поруч, і ви зможете займатися своїми справами. Привчайте дитину до самостійних ігор поступово, щоб він не відчував себе обділеним і відкинутим.
Після народження дитину багатьом мамам подобається весь час тримати його на руках. Вони заколисують його перед сном, ходять з ним по квартирі, носять крихітку на руках під час прогулянки. Але час іде, дитина росте. Мама починає усвідомлювати, що він встиг звикнути до рук. Тому якщо більше немає причин для того, щоб весь час носити малюка на руках, починайте відучувати його від цього.
Інструкція
1
Для початку постарайтеся визначити, чи дійсно настав той момент, коли варто відучувати новонародженого від рук. Якщо ви розумієте, що дитина просто «експлуатує» вас, з цим потрібно боротися.
2
Не беріть малюка на руки відразу ж після того, як він почав вередувати чи плакати. Спробуйте заспокоїти пхикати крихітку іншими способами: погладьте, покачайте люльку або коляску, заспівайте пісеньку, пошкодуйте його тихим спокійним голосом, покажіть красиву іграшку, переверніть на животик. Тільки перепробувавши всі ці варіанти, можна взяти дитину на руки. Робіть це лише в крайніх випадках, коли перераховані вище методи не приносять результатів. Як тільки новонароджений заспокоїться на руках, відразу ж покладіть його назад в ліжечко або коляску.
3
З'ясуйте причину плачу дитини. Можливо, він зголоднів, настав час змінити підгузник, а може крихітці просто незручно лежати.
4
Покладіть малюку в коляску якусь річ з вашим запахом. Завдяки цій універсальної «обманку» немовля буде постійно відчувати вашу присутність і швидко заспокоюватися. Цей метод допоможе вам швидко відучити дитину від рук.
5
Уважно стежте за станом малюка, коли ви носите його на руках і заколисує. Як тільки дитина задрімав, відразу ж кладіть його в ліжечко. Якщо він прокинеться, відчувши недобре, знову візьміть його на якийсь час. Повторюйте процедуру до тих пір, поки малюк не засне в колисці. Ви помітите, що з кожним разом час такого заколисування буде скорочуватися, немовля буде швидше заспокоюватися і засипати в ліжечку. Незабаром він перестане проситися на руки і почне засипати самостійно.
6
Бувають моменти і дні, коли дитина потребує того, щоб його пожаліли і взяли на руки: під час хвороби, коли він вдарився, упав, ріжуться зуби. Якщо ви відчуваєте, що потрібні малюкові, не відмовляйте йому в цьому. У такі моменти не варто починати відучувати малюка від рук. Це завдасть крихітці серйозний психологічний удар.