Як зробити грати.

Дуже красиво виглядають плетені решітки з дерева на новеньких магазинних столах, шафах, комодах і тумбах. Професіонали-меблевики знають свою справу і виробляють дуже красиві зразки предметів меблів з декоративними дерев'яними решітками. Тепер і у вас з'явилася можливість власноруч виготовити таку решітку , яку ви можете встановити туди, куди вам захочеться.
Інструкція
1
Визначтеся спочатку розмірами вічок решітки і з шириною планки. Можна візуально розрахувати ці параметри в будь-якому графічному 3D редакторі або намалювати решітку в масштабі ручкою або олівцем. Планки повинні бути тим товщі, чим більше буде розмір осередків. Занадто маленький розмір осередків при однаковій товщині узятих планок призведе до посиленої деформації осередків в процесі плетіння решітки.
2
Отже, ви вирахували всі параметри решітки і готові приступати до плетіння. Для наочності ширину планки зробимо рівний 18 мм, а товщину - 2 мм. Відстань між сусідніми планками нехай також буде 18 мм. Роздрукуйте креслення в масштабі 100% або використовуйте остаточний креслення, намальований від руки. Вам потрібна для такої решітки рамка або оправа, щоб вона тримала решітку в одній і тій же площині.
3
Візьміть дошку або щит товщиною 18 мм або тієї ж товщиною, що і ширина майбутніх планок вашої решітки. Розпиляєте щит вздовж волокон на смужки товщиною 2 мм, відшліфуйте їх, звільнивши від скалок.
4
Тепер розкладіть планки на готовому кресленні і починайте плетіння. Це дуже відповідальний процес і складний. Адже планки вперто не хочуть сплітатися, можуть розсипатися, тому починайте плести решітку з кута, а по краях притискайте їх за допомогою затискачів чи будь-яких важких предметів. В місцях перетину склеюють їх по всьому периметру. Зробити це можна як в процесі плетіння решітки, так і після нього.
5
Дочекайтеся висихання решітки і обріжте її по периметру. Пам'ятайте, що розмір готової чистової решітки необхідно зробити більше на пару сантиметрів і по висоті, і по ширині, ніж розмір рамки (внутрішній). Розрахуйте також ширину вашої рамки і її розмір в зборі.
6
Підготуйте рамку для її вставки в решітку . Візьміть для цього дві пари планок товщиною 18 мм, а також шириною не менше 75 мм (при розрахунковій ширині рамки 70 мм), тобто з припуском. Зберіть рамку на столі таким чином, щоб дотриматися внутрішній розрахунковий розмір, після чого зафіксуйте рамку.
7
Ви можете одразу чиркнути олівчиком на стиках рамки, щоб потім точно з'єднувати. Вирішіть спочатку, кромочної або пазової фрезою слід проходити спочатку. Отфрезеруйте внутрішню частину рамки. Потім розберіть, відшліфуйте і зберіть по мітках вашу рамку вже з гратами разом (вставивши її в паз). Проклейте місця стиків рамки, далі затисніть її і залиште сохнути. Ображати рамку по необхідним габаритам і пройдіться по ній кромочної фрезою. Це все.
Перед тим як покинути на довгий час улюблену дачу, господарі всіляко намагаються захистити своє житло від непроханих гостей. Одні приварюють масивні залізні решітки до віконних прорізів, інші користуються дорогими віконницями, а треті просто забивають всі входи і виходи дерев'яними дошками. Є і зовсім екзотичні способи, але розповідати ми будемо про зовсім простому і перевіреному засобі захисту дачного будиночка. Це металева решітка зі сталевої сітки, встановлювана на вікна.
Вам знадобиться
 • Дрель;
 • Плоскогубцы;
 • Напильник;
 • Зубило;
 • Кернер;
 • Рулетка;
 • Плашка для нарізки трьохміліметрової різьби;
 • Гайки М3;
 • Викрутка;
 • Самонарізи;
 • Молоток.
Інструкція
1
Як вже говорилося, розглянута решітка буде виготовлятися із сталевої сітки діаметром комірки 5 мм і товщиною дроту 3 мм, а також з алюмінієвого профілю П-подібної форми. Кріпитися решітка буде до віконної рами з боку приміщення. Навесні таку решітку легко зняти.
2
Виміряйте віконні прорізи, які ви плануєте закрити решітками, розрахуйте необхідну кількість сітки і профілю. На одне вікно йде дві вертикальні смуги П-подібної форми по праву і ліву сторону сітки. Закупити матеріал, керуючись пророблену розрахунками. Сітку продають рулонами. Щоб відзначити потрібну довжину, відмотайте кілька витків, розпрямте сітку на плоскій основі, після чого зробіть на ній позначку фломастером або невеликим напилком. На чому-небудь твердому зробіть зубилом на сітці насічки. Потім згинайте її за цими насічках і відокремлюйте від рулону потрібний шматок.
3
Залиште довгими обидва крайніх кінчика дроту, а також кожен третій між ними по праву і ліву сторону. Решта кінці укоротите зубилом і плоскогубцями, щоб не заважали провертати вороток під час нарізки різьби на довгих кінцях дроту.
4
Зніміть напилком фаску з довгих кінчиків дроту, потім наріжте різьбу, використовуючи плашку і комірець. Обертайте рукоятку інструменту перпендикулярно осі дроту за годинниковою стрілкою.
5
Розмітьте на алюмінієвому профілі точки входу усіх кінців дроту. Намітьте кернером початковий напрямок свердла. Дрилем зробіть потрібну кількість отворів. На тому місці, де довгі кінці дроту входять в пророблені отвори, зробіть позначки на іншій стороні профілю, а також зробіть зустрічні отвори. Переверніть деталь і просвердлите отвори під саморізи для закріплення профілю на віконній рамі.
6
Зістикуйте сітку з двома смужками профілю, закрутіть на довгих кінцях дроту гайки, просвердлите декілька отворів під саморізи в віконних рамах, після чого змонтуйте легку віконну решітку з металу. Це все.