Як пофарбувати дерево.

Технологія фарбування дерева - це досить трудомісткий процес. Адже потрібно чітко дотримуватися певний режим. Так проміжні операції повинні проводитися при температурі 17-27оС, відносної вологості навколишнього повітря 50-80%, а також вологості деревини 8-15%. Фарбується, лакофарбові матеріали, а також фарбувальне обладнання повинні мати таку ж температуру. Хоча це все не означає, що фарбувальні роботи може проводити лише фахівець. Судіть самі.
Інструкція
1
Акрилова фарба (лак або грунтовка) для дерев'яних меблів і дверей поставляється вже готової до фарбування. Якщо ви самостійно проводите колеровку каски, зверніть увагу на наступне: отфильтруйте лакофарбові матеріали (ЛФМ) через фільтр 50-100 мкм. Це обов'язкова операція. Профільтровані ЛФМ, що зберігаються більше двох тижнів, перед фарбуванням профільтруйте ще раз.
2
Пористі поверхні дерева потрібно гарантувати перед нанесенням на них фінішного покриття. Рекомендований тиск розпилення грунтовки - близько 3 атм., Розмір дюзи - від 1,6 до 2, 4 мм, товщина мокрого шару повинна коливатися між 80 і 120 мкм. Сушку грунтовки проводите в діапазоні від 15 до 60оС. При цьому поверхня перед шліфуванням повинна сохнути не менше 30 хвилин, але і не більше 6 годин.
3
Грунтовка по дереву розробляється для ручної, а також машинної шліфовки. Крім того, грунтовка підходить практично ідеально для інфрачервоного сушіння. Не допускайте прошліфовки дощенту. Якщо такі ділянки будуть виникати, їх слід заново грунтувати.
4
Проводьте фарбування водними фарбами на основі акрилу шляхом повітряного розпилення. МДФ же слід фарбувати в один шар, з рекомендованою товщиною мокрого шару від 80 до 120 мкм. Розташуйте поверхню дерева під кутом 15-20о відносно поверхні підлоги, щоб було зручніше проводити забарвлення. Якщо поверхня дерева перпендикулярна підлозі, її також досить зручно фарбувати.
5
Забарвлене акриловою фарбою дерево або МДФ для найбільшої продуктивності і стабільності необхідно просушити. Режим сушки: 35-60оС, відносна вологість - від 50 до 80%, тривалість - близько 1,5-2 годин. Використовуйте по можливості конвекційний спосіб сушіння, а також контролюйте відносну вологість всередині сушильної камери.