Як зміцнити вегетативну нервову систему. слабкі судини симптоми.

Вегетативна нервова система регулює діяльність серця, печінки, нирок, легенів та інших внутрішніх органів, температуру тіла, тиск та інші функції організму. Вегетативну систему називають автопілотом, керуючим організмом, що вельми для нього зручно. Але це відбувається доти, поки в організмі не відбувається збій. Вегетативна система, пронизуючи весь організм, сусідить із судинною системою. Порушення однієї викликає і збій другий, лікарі називають це вегето-судинну дистонію.
Інструкція
1
Захворюванню притаманний ряд визначальних ознак, до яких відносяться реагування на зміни погоди, швидка стомлюваність, безпричинне коливання температури тіла і скачки тиску, головні болі, болі в кишечнику і суглобах, оніміння в різних частинах тіла та ін.
2
Найчастіше, перш ніж хворий потрапить до лікаря-невропатолога, який займається лікуванням даного захворювання, йому доводиться пройти не один кабінет, починаючи від гастроентеролога, кардіолога, ревматолога та інших вузькоспеціалізованих лікарів.
3
Вегето-судинна дистонія небезпечна тим, що дрібні збої, накопичуючись, приводять до великого порушення, яке може супроводжуватися втратою свідомості, болями в серці, різким стрибком тиску. Поштовхом до такого стану може виявитися стрес, інфекція, травма, сонячний перегрів, переохолодження, статичне напруження, викликане неправильним положенням тіла та ін.
4
Якщо вам поставили діагноз «вегето-судинна дистонія», необхідно дотримуватися ряду правил, які допоможуть зміцнити вегетативну нервову систему . До них відносяться регулярні контрастні обливання, тривале знаходження на свіжому повітрі, хороша фізична активність, відмова від надмірних навантажень, освоєння методики саморегуляції і самоконтролю, повноцінний нічний відпочинок, по можливості - короткий денний сон.
5
У важких випадках необхідний прийом препаратів, що впливають на судинний тонус, поліпшують мозковий кровообіг, знижують збудливість. Прийом і дозування цих препаратів здійснює тільки лікуючий лікар, виходячи зі стану організму хворого.
6
Також можна скористатися засобами народної медицини - корінь валеріани, пустирник, корінь півонії, елеутерокок, женьшень, лимонник, левзея, родіола, та ін.
Зверніть увагу
Якщо, незважаючи на вжиті заходи, напади вегето-судинної дистонії тривають, можливо, буде потрібно використання ультразвукового впливу, голковколювання, лазеротерапія, масаж, лікувальний душ, радонові і кисневі ванни.