Як виготовити керамзитний блок. Як розраховуються будматеріали.

Блоки з пористого бетону не потребують особливої реклами. Їх гідності - хороші теплоізоляційні властивості, технологічність, універсальність, помірні ціни - добре відомі всім. До достоїнств блоків слід віднести і те, що їх виготовлення не вимагає спеціальної кваліфікації та придбання дорогих матеріалів і устаткування.
Вам знадобиться
  • - керамзит;
  • - цемент М400;
  • - пісок:
  • - обрізна дошка;
  • - металевий лист товщиною 1 -1,5 мм;
  • - будівельний і слюсарний інструмент.
Інструкція
1
Виберіть необхідний розмір блоків. Найбільш вживаний стандартний блок має розміри 390х190х188 мм. Для зручності часто приймають округлені значення розмірів - 400х200х200 мм. Необхідно також вирішити питання про наявність чи відсутність в блоці внутрішніх порожнин. Повнотілі камені використовують найчастіше для стін, що піддаються високому навантаженню - наприклад, якщо будова має кілька поверхів. Форма повітряних порожнин в пустотілих блоках виконується у вигляді циліндрів, прямокутних паралелепіпедів і пр.
2
Оберіть марку керамзитобетону. Керамзитні блоки М75, наприклад, цілком підходять для кладки несучих стін. На один кубічний метр бетону цієї марки витрачається: - керамзиту - 1,05 м?; - Цементу М400 - 250 кг; - піску - 0,2 м?; - Води - 0,25-0,35 м?.
3
Порахуйте кількість матеріалів, який буде потрібно для виготовлення одного керамзитного блоку. Для цього обчисліть його обсяг в м ?, перемноживши значення висоти, довжини і ширини і віднявши від отриманого результату обсяг внутрішніх порожнин (якщо блок пустотіла). Помножте отримане значення на витрату конкретного матеріалу (наведений вище або знайдений самостійно для потрібної марки бетону). В результаті цієї операції ви отримаєте кількість матеріалів, необхідних для виготовлення одного блоку.
4
Виготовте форми для заливки блоків. Для нормальної роботи потрібно кілька форм - чим їх буде більше, тим продуктивніше виявиться робота. Доцільно виготовляти форми відразу на кілька блоков.Возьміте дві дошки шириною 200 мм, одна сторона яких простругані і пофарбована водостійкою фарбою. Зробіть на чистових (забарвлених) сторонах пропили глибиною 5-10 мм з відстанню один від одного 40 см. Просвердлите в краях дощок посередині по одному отвору діаметром 12 мм.
5
Зберіть з дощок на рівному місці з подстеленную поліетиленовою плівкою конструкцію у вигляді корита без дна і верху, з'єднавши дошки між собою двома стяжками М10, пропущеними через отвори на краях. Між дошками (поруч зі стяжками) вставте дерев'яні проставки довжиною 20 см - для забезпечення точного відстані між дошками, рівного ширині блоків. Вставте в пропили дощок прямокутні шматки листового металу товщиною 1-1,5 мм розмірами 200х210 мм. Вони виконуватимуть роль торцевих стінок форм. Таким чином, у вас вийде проста і зручна форма на кілька блоків.
6
Висипте в ємність для приготування розчину всі необхідні компоненти: пісок, цемент, керамзит. Добре перемішайте їх. Зробіть всередині суміші ямку і налийте туди воду в кількості трохи менше розрахункового. Гарненько перемішайте суміш з водою, при необхідності додаючи в розчин воду.
7
Залийте приготований розчин у форми, ущільните його лопатою і дайте час затвердіти - протягом 1-2-х днів. Під час затвердіння не допускайте попадання на блоки прямих сонячних променів, поливайте їх водою і прикривайте плівкою. Після того як блоки схопляться, обережно зніміть форму, відкрутивши шпильки і відсунувши дошки в сторони. Зберіть форму в іншому місці і виконайте наступний цикл виготовлення блоків.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=vWfkQMTZhog
Корисна порада
Робота прискориться у декілька разів, якщо ви будете використовувати прості засоби механізації: верстат для виготовлення блоків і бетономішалку. Їх можна придбати або взяти в оренду. Найпростіший верстат для виготовлення блоків можна виготовити і самостійно. В інтернеті легко знайти необхідну для цього інформацію.