Як зупинити текти води. заклеїти текти в трубі.

У якийсь момент ви помічаєте, що в кімнаті різко збільшився відсоток вологості, а на підлозі біля батареї опалення з'явилися краплі води або навіть ціла калюжа. Потрібно терміново усувати текти.
Інструкція
1
Зателефонуйте диспетчеру відповідної служби і викличте аварійну бригаду. Якщо номера потрібного телефону немає, терміново шукайте його в довідковій службі або уточніть у сусідів чи знайомих, але краще його завжди мати під рукою, адже в такій ситуації часу на пошуки просто може і не бути.
2
Після цього швидко починайте рятувальні роботи своїми силами, адже, як відомо, аварійна бригада швидко не прибуде. Насамперед поставте до місця протечки тазик, чашку або іншу ємність, придатну для збору води , а потім спробуйте зупинити «потік» підручними засобами. Якщо протечка з'явилася на трубі або в місці її з'єднання з батареєю опалення, візьміть шматочок гуми потрібного розміру і обмотайте їм протікає місце, а потім закріпіть дротом і затисніть плоскогубцями. При наявності вже готового хомута - просто надягніть його на трубу і затягніть.
3
Часто протечка з'являється між секціями батареї - ущільнювач зношується і вже не здатний виконувати свою функцію. У даній ситуації спробуйте зафіксувати свищ марлею або шматком бинта, попередньо просочивши їх епоксидним клеєм (можна використовувати його водонепроникний аналог). Як тільки він застигне, «потік» повинен зупинитися. Якщо ж текти утворилася на самому радіаторі, спробуйте з нею впоратися за допомогою гарячої зварювання: гарненько розімніть її в руках і замажте утворилося в радіаторі отвір.
4
Крім того, щоб зменшити напір води і направити струмінь в потрібному напрямку (в підставлену ємність), використовуйте щільну тканину. Підійде, наприклад, ковдру, якою слід накрити місце течі і сильно притиснути. Справитися з невеликим пошкодженням ви зможете також за допомогою щільної тканини (20 на 20 міліметрів), скотча (підійдуть бинт або просто ганчірка довгою щонайменше 30 см) і кухонної солі (можна скористатися морською сіллю для ванн). Що з ними робити? Обережно розсипте сіль по всій поверхні щільної тканини, а потім прикладіть цей шматок до місця протікання і міцно притисніть пальцями. Після чого закріпіть його скотчем або його замінниками.
Зверніть увагу
Варто відзначити, що всі ці способи боротьби з течею - лише тимчасова міра, яка допоможе вам дочекатися аварійної бригади. Для повного усунення неполадок потрібні ремонтні роботи, які здатні виконати тільки професіонали.