Як зібрати ударну установку.

Барабанная установка - це самостійний музичний інструмент, як фортепіано або, скажімо, варган, що виконує власні завдання в загальній музичній гармонії. Відповідно, зборка такої установки буде залежати саме від поставлених завдань, адже робота з джазовими композиціями або ж ведення метал-команди вимагають абсолютно різних підходів і аксесуарів.
Вам знадобиться
  • - набір баранчиків, гвинтів і прокладок;
  • - журавлі і стійки відповідно до потреб;
  • - Клемпа;
  • - педалі;
  • - табуретка.
Інструкція
1
Уточніть самому собі те, що вам потрібно від установки. Варто пам'ятати, що велика кількість аксесуарів і комплектуючих у складі ударної установки ніколи не говорило про майстерність самого ударника, навпаки, багато визнані майстри з плином часу спрощували свої робочі інструменти. Комплектація ударних установок може залежати від обраного стилю музики.
2
Встановіть бочку. Збірка ударної установки зазвичай починається з установки бочки - бас-барабана, навколо якого нарощуються додаткові потужності. Бочка ставиться в зафіксоване положення за допомогою ніжок-розпірок, які, як правило, поставляються в комплекті з інструментом.
3
Додайте до бочки робочий барабан. Другим за черговістю встановлюється малий (або робочий) барабан. Малі барабани зустрічаються різних розмірів і, відповідно, з різним звучанням, а тому деякі ударники воліють використовувати відразу декілька малих барабанів. Встановлюються вони на спеціальних підставках-триногах, що не поставляються в комплекті з самим інструментом.
4
Встановіть тарілку. Після установки робочого барабана до установки додається тарілка під назвою райд, вона кріпиться на спеціальний журавель. Бочка, робочий барабан і райд - мінімальна комплектація ударної установки, яка використовується в таких стилях як рокабіллі, легкий джаз або диксиленд. Саме такі установки використовують групи «Містер Твістер», The Dukes of Dixieland або навіть «Ленінград» для багатьох композицій.
5
Додайте необхідне. Для інших стилів музики часто потрібні більшу кількість аксесуарів. Приміром, той же джаз, прогресив-рок або фьюжн вимагає установки додаткових тарілок. В даному випадку маються на увазі тарілка з потужним, але коротким звуком під назвою креш і дві тарілки, керовані педаллю - хай-хет. Слід пам'ятати, що необхідність установки тарілок обумовлена вимогами до звучання конкретної композиції і майстерністю ударника. Наприклад, британський барабанщик з рок-групи The Who в якості креш-тарілок волів використовувати райд-тарілки, що не впливало на звучання його установки.
6
Прикріпіть до каркаса додаткові елементи. Для створення певних звукових ефектів також використовуються так звані ефект-тарілки, які встановлюються на установку за допомогою додаткових пристосувань - Клемпа. До ефект-тарілках відносяться чайна (невеликі тарілки з характерних «китайським» дзвоном), сплеш (тарілка середнього розміру), сіззл (тарілка особливого звучання), свішей (тарілка з металевими деталями, що дають додаткового звучання), Ковбелли (глухий металевий дзвін, зазвичай у формі паралелепіпеда), вуд-блок (дзвінкий дерев'яний дзвін), тамбурин і його близький родич Рототом.
7
Встановіть додаткові барабани. При виконанні важких стилів музики виникає необхідність використання альтів - високого, низького і підлогового том-томів. Встановлюються вони зазвичай відповідно до назв - поруч з робочим барабаном, трохи нижче його і на підлозі за допомогою треног і Клемпа, проте часто ударники розставляють ці барабани по своєму розумінню і залежно від уподобань.
8
Встановіть кардан і другу бочку. Особливі вимоги обумовлюють використання кардана - спеціальної педалі, що дає не один удар по бочці, а два почергових, а також другу бочку.
Корисна порада
Спеціальна яка змінює висоту табуретка не є обов'язковим набором ударної установки. Барабанні установки, призначені для гри без табуретки називаються cocktail drum і є полегшеними версіями перкусійних наборів. В положенні стоячи за краще грати, наприклад, Стів Джордан, групи Clams і «Заборонені барабанщики».
Не тільки гра на барабанній установці вимагає певних навичок і вмінь. Не менш важливим є правильний вибір всіх її складових. Щоб зібрати підходящу установку , необхідно скористатися кількома критеріями відбору.
Інструкція
1
Визначтеся, з якою метою ви будете використовувати барабанну установку . Існують різні її конфігурації, і кожна з них краще підходить для певної мети. Для навчання або гри з друзями - четирехчастная (робочий барабан, бас-барабан, високий тому, підлоговий том), для гри сучасних музичних напрямків - п'яти- і шестичастинним конфігурації.
2
Виберіть матеріал, який ви хочете бачити в якості основного для барабанів. Кожна з порід дерева надає звуку свій характерний окрас і особливого звучання. Також важливу роль відіграє і кількість шарів, наявних в корпусі барабана. Чим менше шарів, тим звук яскравіший і низькочастотний. Чим шарів більше, тим звук «товщі».
3
Залежно від обраній установки в комплект можуть входити чи не входити ті чи інші аксесуари. Зазвичай в стандартному комплекті маються стійки під робочий барабан, стійки під тарілки, стійка під хай-хет і педаль для бас-барабана. Як правило, стілець для барабанщика в комплект не входить, тому його рекомендується докупити окремо. Він відрізняється продуманістю, тому грати на ньому набагато зручніше, ніж на неспеціалізованому стільці.
4
В комплект багатьох установок тарілки не входять. Це добре тим, що можна самостійно підібрати найбільш підходящі, так як для різних цілей використовуються різні набори тарілок. Крім того, вони діляться на два типи - литі і листові. Перші відрізняються більш повним звуком, однак другі коштують дешевше. Вибирайте ті чи інші тарілки, виходячи із стилю музики, який ви плануєте грати.
5
Виберіть підходящий робочий барабан для установки. Зазвичай він виготовляється з металу або дерева. У металевих робочих звук відрізняється різкістю і яскравістю. Водночас дерев'яні мають м'якість і теплоту в своєму звуці. Залежно від того, який звук для вас переважніше, вибирайте той чи інший робочий барабан.
6
Один з найважливіших критеріїв - бюджет. Існують різні типи барабанних установок, що класифікуються за їх вартістю, починаючи від найдешевших, призначених для навчання, і закінчуючи елітними. Але маючи навіть не фантастичний бюджет, можна зібрати хорошу барабанну установку , якщо ретельно підходити до вибору кожного елемента.