Як зв'язати пальчикові іграшки.

Пальчикові іграшки малі, досить прості у виготовленні і для цього не потрібно якої-небудь особливий матеріал. Досить залишків різнобарвною пряжі, шматочків тканини, намистин, трохи часу і кумедна пальчикова іграшка для домашнього лялькового міні-театру готова.
Вам знадобиться
  • - гачок № 2-2,5-3;
  • - пряжа 20-30 г;
  • - обрізки тканин, флісу, бісер, намистини.
Інструкція
1
Зв'яжіть для пальчикової іграшки «Заєць» шириною 5 см і заввишки 10 см 4 повітряні петлі гачком і з'єднайте їх напівстопчиком. У першому ряду зв'яжіть 6 стовпчиків без накиду, вив'язуючи їх з центру колечка. У другому, третьому і четвертому рядах додавайте по 3-4 петлі, щоб вийшла півсфера.
2
Приміряйте деталь на вказівний і середній пальці, щоб вона не вийшла дуже широкою. Далі в'яжіть прямо. Загальна довжина деталі повинна вийти 10 см. В останньому ряду закрийте петлю, простягнувши через неї нитку. Нитку сховайте. Це буде тулуб зайця.
3
Зв'яжіть для вушок ланцюжок з 7-9 повітряних петель. Довжина вуха може бути будь-яка, залежно від вашого побажання. Отриману ланцюжок обв'яжіть по краю стовпчиками без накиду. Для більш широкого вуха обв'яжіть ланцюжок з двох сторін.
4
Зв'яжіть для передніх лапок 4 повітряні петлі, з'єднайте їх напівстопчиком і з отриманого колечка вивяжіте 4 стовпчика без накиду. Далі в'яжіть у висоту 3 см. В останньому ряду збавте петлі, провязав по 2 петлі разом.
5
Зв'яжіть для хвостика 4 повітряні петлі, з'єднайте їх в колечко напівстопчиком. З колечка вивяжіте 6 стовпчиків без накиду. У другому ряду додайте 3-4 петлі. Третій ряд зв'яжіть без додатків. Потім починайте збавляти петлі, пров'язуючи 2 петлі разом.
6
Пришийте до тулуба зайця бавовняними нитками вушка, лапки, хвостик.
7
Виріжте з шматочків білого флісу 2 маленьких кружечка для очей і 1 невеликий овал для мордочки. Очі і мордочку пришийте до тулуба. Для очей пришити намистинки-зіниці, на мордочку пришийте червону намистину-ніс, з білого бісеру зробіть зуби.
8
Вкладіть зайцеві в лапи морквину, зроблену з запікаємо пластика, зшиту з шматочка тканини або пов'язану з ниток.
Зверніть увагу
Для в'язання пальчикової іграшки можна брати нитки середньої товщини з вмістом вовни 20-30% або акрилові. Номер гачка залежить від товщини обраної вами пряжі. Чим товщі пряжа, тим більше повинен бути номер гачка.
Корисна порада
Хвостик зайцеві можна зробити з шматочка білого або сірого хутра.