Як відрізнити горбушу з ікрою.

На рибних ринках нерідко можна зустріти не потрошеную горбушу . Якщо ви зацікавлені придбати самку з ікрою, то вам буде потрібно вивчити напам'ять її відмітні особливості.
Вам знадобиться
  • - енциклопедія риб
  • - доступ в інтернет
Інструкція
1
Зверніть увагу на забарвлення риби в тому випадку, якщо ви збираєтеся придбати свіжу або охолоджену рибу. Без полою окрас луски легше відрізнити, і навіть неозброєним оком ви зможете зрозуміти, що деякі риби мають густий окрас темних відтінків. Як правило, це самці. В свою чергу, у самок окрас луски світліший, бляклий. Різниця особливо видна на спинці: самці мають більш яскравий градієнт від спинки до черевця, коли як у самок він більш згладжений.
2
Визначте передбачуваних самця і самку. Самець нам буде потрібно для того, щоб підтвердити наші здогадки. Поставте дві риби разом так, щоб вони стикалися боками і краєм зябер. Подивіться, в якої зі риб коротше ніс. Теоретично, самая короткоголових особина буде самкою. Крім того, голова самки також володіє більш круглою формою. У самця щелепу більш висунута і хижа.
3
Поверніть рибу черевом вгору і придивіться. Якщо ви вибираєте свіжоморожену рибу, то спробуйте розтопити кромку льоду на невеликій ділянці черева вказівним пальцем. Вам потрібно побачити, чи є на черевці рожевий відтінок, характерний для самок.
4
Якщо ви вибираєте свіжу або охолоджену рибу, то попросіть дозвіл продавця надавити на черевце. Якщо при легкому торканні черевця ви відчуваєте щільність, то швидше за все в ньому є ікра. У самок, які були спіймані перед нерестом, нерідко ікра виходить мимоволі.
5
Переверніть рибу і якщо отвір на череві расширенно і оточене яскраво рожевим або червонуватим ореолом, то це швидше за все також говорить про знаходження в череві ікри.
6
Знайдіть зображення самок горбуші в спеціальній рибницькій літературі або в інтернеті в тому випадку, якщо вам складно розрізняти колірні відтінки луски або візуально визначати форму голови. Вивчивши зображення самок с ікрою, вам простіше буде знайти запліднену особина на рибному прилавку. В крайньому випадку, скористайтеся радою продавця, який напевно дасть правильну пораду на підставі досвіду.